Erdoğan: Adalete olan güvenin sarsıldığı bir toplumda barış, huzur ve istikrar da kalmaz

- Yorumlar

Yargı çalışanlarıyla iftarda konuşan AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Adalete olan güvenin sarsıldığı bir toplumda barış, huzur ve istikrar da kalmaz” dedi. Erdoğan’ın avukatlar için yeşil pasaport müjdesi, Metin Feyzioğlu tarafından dakikalarca alkışlandı.

Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Sergi Salonu’nda yargı çalışanlarıyla iftarda bir araya geldi. Buradaki konuşmasında Erdoğan, bugün Türk adalet sistemini geleceğe taşıyacak tarihi nitelikte bir adım attıklarını belirtti.

‘ADALETE OLAN GÜVENİN SARSILDIĞI BİR TOPLUMDA BARIŞ HUZUR İSTİKRAR KALMAZ’

Özellikle cezasızlık algısının toplumda yaygınlaşmasına asla müsaade edilmemesi gerektiğini vurgulayan Erdoğan, “Böyle bir algının yaygınlaşması insanların adaleti mahkeme kapıları yerine başka yerlerde, başka güç odaklarında aramalarına yol açar, bu ise devletin ontolojik varlığına, yani bekasına yönelik en büyük tehdittir. Adalete olan güvenin sarsıldığı bir toplumda barış, huzur ve istikrar da kalmaz.” dedi.

’82 MİLYONUN HER FERDİNDEN FELAKET TELLALLARINA PRİM VERMEMESİNİ RİCA EDİYORUM’

Recep Tayyip Erdoğan, her imtihanın aynı zamanda bir imkan, bir fırsat olduğuna işaret ederek, “İnşallah bu imtihan sürecinden de başarıyla çıktığımızda ülkemiz 2023 hedefleriyle 2053 ve 2071 vizyonu doğrultusunda çok farklı bir ivme yakalayacaktır. Geleceğimiz aydınlık, istikbalimiz parlaktır. Türkiye’nin yolu hiç olmadığı kadar açıktır.” diye konuştu.

x