Kurtulmuş: 24 Haziran sabahı her şey çok daha güzel olacak

- Yorumlar

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) iştirak şirketlerinden İstanbul Personel Yönetim AŞ’nin (İSPER) Avrasya Gösteri Merkezi’nde düzenlenen iftar programına katıldı.

CHP’nin adayı Ekrem İmamoğlu’na ‘Hangi hizmetleri yapacaksınız?’, ‘Mega projeniz nedir?’ sorularının sorulmasının mümkün olmadığını dile getiren Kurtulmuş, “Milleti kucaklayacağım diyor. ‘Şunu yapacağım, bunu yapacağım’ diyor. O dediklerinizin hepsini zaten bu salon içerisindekiler yapıyor. Hangi projeyi yapacaksın? Bu projeleri dile getirmiyor. Bu klasik bir CHP tavrıdır. Sadece yerel yönetimlerde değil, merkezi yönetimlerde de ne yapacaklarını bir türlü anlatmazlar. Çünkü CHP proje yapıp, terleyip millete hizmet etmek yerine retorik üzerinden yol almayı öteden beri tercih etmiş olan bir partidir. CHP’nin genleri böyledir. Milletimiz 23 Haziran’da kararlılığını ortaya koyacaktır.” şeklinde konuştu.

’24 HAZİRAN SABAHI HER ŞEY ÇOK DAHA GÜZEL OLACAK’

Seçimlerde 1 milyon 700 bin İstanbullunun oy vermeye gitmediğini kaydeden Kurtulmuş, konuşmasını şöyle tamamladı: “320 bin İstanbullu da geçersiz oy kullanmış. Bazı kardeşlerimiz kızmış. Belediye başkanına, meclis üyesine, milletvekiline, partinin yaptığı bir şeye kızmış, küsmüş, darılmış. Diyor ki: ‘Şunlara bir hesap sorayım, bir uyarı atışı yapayım.’ Bu kardeşlerimize diyeceksiniz ki: ‘Uyarının yapılacağı, kızgınlığın, küskünlüğün yapılacağı yer 23 Haziran sandıkları değildir.’ Hatasız kul olmaz. Hatasız siyasi organizasyon da olmaz. 17 yıl iktidarda olan bir siyasi partinin, çok güzel hizmetleri olduğu gibi, yanlış, eksik olduğu taraflar da vardır. Bu eksik ve yanlışları düzelterek yolumuza devam edeceğiz. AK Parti’ye küskünlüğümü, kırgınlığımı, üzgünlüğümü belirteyim demenin bedeli CHP’nin adayını İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı yapmak asla olmamalıdır. Onun için herkesi dinliyoruz. 24 Haziran sabahı her şey çok daha güzel olacak Allah’ın izniyle. İstanbul’da 24 Haziran yeni taptaze bir başlangıç olacaktır.”

x