Kartal Belediyesi burs ve sosyal yardım paraları yatırıldı

- Yorumlar

Kartal Belediyesi tarafından öğrencilere verilen öğrenim yardımı ve ihtiyaç sahiplerine sağlanan sosyal yardımlar bugün yapıldı. Bayram öncesi hesaplarına yatırılan yardım ücretlerini gören öğrenciler ve ihtiyaç sahipleri büyük sevinç yaşadı.

Kartal’da her yaştan öğrenciye eğitim yardımında bulunan Kartal Belediyesi, Kartallı öğrencilerin okul masraflarına katkı sağlamak amacıyla, belirlenen kriterlere göre öğrenim yardımı yaparak öğrencilerin ve ailelerin yüzünü güldürüyor.

Gittikçe artan eğitim giderlerinde ailelere bir nebze olsun katkı sağlamak isteyen Kartal Belediyesi, eğitimin her kademesinden ihtiyaç sahibi öğrencilerin yanında olmaya ve aileleri de yalnız bırakmamaya devam ediyor.

Kartallı öğrencilerin burs sevinci

Öte yandan, Başkan Gökhan Yüksel de yapılan öğrenim yardımları hakkında bir tweet attı. Başkan Yüksel tweetinde, “Üniversiteli kardeşim, eğitim yardımları yatmıştır. Kesin bilgidir RT yapalım :)” ifadelerini kullandı.

Başkan Gökhan Yüksel’in bu tweetine cevap veren öğrenciler sevinçlerini paylaştı. İşte gelen bazı yorumlar;

@alynyanmaz – Hohoy beklenen haber! İyi ki Kartal 💙

@DoguYldzz – BAŞKANIM KADİR GECESİNİ Mİ BEKLEDİNİZ SİZE DUA EDELİM DİYE

@FirattBozkurt – Mayısın sonu yaz başkanım:))

@gokhanyukselist @FirattBozkurt adlı kişiye yanıt olarak – Mart’ta baharı getirdik, Haziran’da yazı getireceğiz.

@Buse19715901 – @gokhanyukselist başkan gibi başkan 🤣💞

@skarakasss – Sen 1 meleksin

Gençlere yatırım devam edecek

Doğma büyüme Kartallı olan Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, yerel seçim sürecinde Kartal’ın gençlerine ve çocuklarına yönelik birçok proje açıklamıştı.

Bu projeler arasında 10 yeni kreş yapılması, spor tesisleri inşa edilmesi, gençlik için Ar-Ge merkezi yapılması, yazılım ve kodlama eğitimleri verilmesi, işsiz gençlere iş sağlanması için firmaları gençlerle buluşturması ve madde bağımlılığı ile mücadele çalışmaları yer alıyor.

Özellikle 23 Haziran’da yenilenecek olan İBB seçimlerinden sonra, çalışmaların daha da ivme kazanması bekleniyor.

x