İmamoğlu: Damadımla, kızımla, oğlumla değil, bu şehrin insanlarıyla çalışacağım

İBB’nin seçilmiş başkanı Ekrem İmamoğlu, “Bu şehrin insanlarına her yerde, her ortamda şans vereceğim, önlerini açacağım. Gençlerle, kadınlarla, bu şehrin insanlarıyla çalışacağım. Kardeşimle, damadımla, kızımla, oğlumla çalışmayacağım. Onlar işine baksın. Ben, 16 milyon insanımla çalışacağım.” dedi.

İmamoğlu, Güngören Haznedar Meydanı’nda vatandaşlarla buluştu. İmamoğlu, aralarında oğlunun da bulunduğu LGS sınavına girecek öğrencilere başarılar diledi.

İmamoğlu, şunları söyledi:

Çocuklarınızı sakın üzmeyin, sırtlarını sıvazlayın. Çocuklara, ‘Ekrem Abiniz ‘Her şey çok güzel olacak.’ dedi, deyin. Onlarla bu şehre değer katacağımızı biliyoruz. 1-2 gün önce bir konuşma yaptı rakibimiz. Dedi ki ‘Türkiye’de siyasi kadro yok. Sadece bizde kadro var.’ Onlarda nasıl bir kadro varsa, aynı isimler dolaşıp duruyor. Bir bakıyorsunuz belediye başkanı, yetmedi orada aday. Aynı şeyi kendi de yaşıyor. Zannediyor ki, sadece kadro onların partilerinde var. Niye biliyor musunuz? Halktan uzaklaştılar. Ben de diyorum ki, onlara söylüyorum: Bizim İstanbul’da tam 16 milyon kadromuz var. Bu ülkenin ve şehrin pırıl pırıl gençleri var, yetişmiş insanları, akademisyenleri var. Ben, bu şehrin insanlarına her yerde, her ortamda şans vereceğim, önlerini açacağım. Gençlerle, kadınlarla, bu şehrin insanlarıyla çalışacağım. Size söz veriyorum, kardeşimle, damadımla, kızımla, oğlumla çalışmayacağım. Onlar işine baksın. Ben, 16 milyon insanımla çalışacağım.