Cübbeli Ahmet’ten ‘damada İBB’de ihale’ açıklaması

- Yorumlar

Kamuoyunda ‘Cübbeli Ahmet’ olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, İstanbul Yarı Maratonu organizasyonu için İBB şirketlerinden Spor İstanbul tarafından düzenlenen ihalenin, damadına ait şirkete verilmesiyle ilgili “Kim dini alet ederek para kazanıyorsa Allah ona lanet etsin” dedi.

Habertürk’te Veyis Ateş’in sorularını yanıtlayan Ahmet Mahmut Ünlü (Cübbeli Ahmet), damadının şirketinin aldığı ihaleyle ilgili konuştu. Bir konuşmasında ‘Eğer ben dini kullanarak kazanç elde ettiysem bana lanet olsun. Eğer bunlar iftiraysa onlara lanet olsun’ dediğini söyleyen Ünlü, “Dini alet edip, haksız kazanç elde eden lanetlenmiştir” ifadelerini kullandı.

“ALLAH’A İNANANLA VAKİT HARCAMAMAK LAZIM”

Ünlü günün şartlarına göre İslâmi konularda dilin, üslubun güncellenmesinin gerektiğini söyledi.

Veyis Ateş’in “Bundan 20 yıl sonra gençlik bambaşka bir yerde olacak. Ateizm, Deizm üç büyük dine rakip olabilecek. Bu durumu nasıl yorumluyorsunuz” sorusuna Ahmet Mahmut Ünlü şu karşılığı verdi:

“İslamda güncelleme değil, dilimizi, üslubumuzu değiştirmemiz lazım. Oysa ayet aynı ayet, hadis aynı hadis. Adamına göre konuşmamız gerekiyor. Ateistle konuşma, deistle konuşmak farklıdır. Allah’a inananla vakit harcamamak lazım. Eskiden ne yapıyorduk, adamı görüp nasılsın, iyi misin, diye musafaha yaparken adamın yüzüğüne bakıp, “Bu ne kardeşim bu haram” diyorduk. Şimdi en mühimden başlayarak en önce inanması mecbur olanları söylüyoruz. Adam bugün ölse ahirette kafir, müşrik duruma düşmesin. İnsanın müslüman olmasa için ekseri değil asgari olanlarla ilgili artık bir şey geliştirmemiz lazım.”

x