Bahçeli: Davutoğlu beyefendi ne yapacaktır?

- Yorumlar

AK Parti’nin seçim ortağı olan MHP’nin Genel Başkanı gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Mitili nereye serdiğimizi bulamıyorlar

Bahçeli, ‘Kalan 19 günde MHP İstanbul’da nasıl bir çalışma yürütecek?’ sorusunu da şu yanıtı verdi: “MHP’nin İstanbul’da hemşeri harekâtı adı altında başlatmış olduğu çalışmalar 80 ili de kapsayarak üç etap üzerinde sürdürülmüştür. Başkanlık divanımızın değerli üyelerinden, milletvekili arkadaşlarımızdan, siyaseten geçmişte hareketimiz içinde yer bulmuş şahsiyetlerden bir çalışma düzeni oluşturulmuştur. Bu halen devam etmektedir. Biz mitili zaten oraya sermiştik. Ama bazıları mitili nereye serdiğimizi bir türlü bulamıyorlar. Hâlbuki İstanbul’un her yerinde mitili var.

Bahçeli’den Davutoğlu açıklaması

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun ‘Ya yeni bir hal ya izmihlal’ açıklamasını da değerlendiren Bahçeli şöyle devam etti: “Türkiye’nin yeni bir partiye ihtiyacı yok. Zaman zaman siyasette tükenmişlerin tekrar kendilerini yenilemeleri, partileşme süreci kavramını sürekli olarak gündeme taşıyor. Böyle bir gerekçeleri sürecek durumları da söz konusu olmamıştır.
Ancak siyasi hayat devam etmektedir. Oturmuş, genel kabul görmüş, kadroları olan, iktidar deneyimleri, muhalefet deneyimleri bulunan siyasi nehirler demokrasinin akan nehirleridir. Bu nehirleri çaya, dereye çevirerek zafiyete uğratmanın gereği yoktur. Burada önemli olan demokrasinin önemli bir kurumları haline gelmiş siyasi partilerin yani demokrasinin nehirlerinin daha güçlü olabilecek, debiyi yükseltmekte yararı vardır. Davutoğlu Beyefendi ne yapacaktır? 103 tane parti var. ‘104. de ben olayım’ diyorsa yolu açık olsun.”

x