Kartal sahiline akın ettiler

Ramazan Bayramı’nın sona ermesiyle beraber vatandaşları pazartesi günü başlayacak olan ‘iş günü’ stresi sardı. Vatandaşlar cumartesi gününü ya AVM’lerde geçirdi, ya da açık havaya çıkarak.

Biz de Kartal ve Pendik sahillerinde gözlemlerde bulunarak son durumu derledik. Hem Kartak hem de Pendik sahilinde binlerce insan mangallarını da yanlarına alarak buldukları gölgelik yerlerde piknik yapıyor.

Tercih Adalar, Pendik sahili çöplük

Bu arada Kartal’daki Adalar iskelesinde de çok büyük bir yoğunluk mevcut. Vapurlar adeta tıklım tıklım. Aynı yoğunluğu Pendik İDO iskelesinde göremedik. Vatandaşların tercihi Adalar olmuş.

Bu arada bazı vatandaşların bisiklet yollarında mangal yakması da dikkat çekiyor. Özellikle Pendik sahilinde daha da fazla. Sahillerden sorumlu olan İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin ekiplerinin pek çalışma yaptığı söylenemez. Ara sıra bisikletli İBB çalışanlarının sahilde gezdiklerini gördük.

Pendik tarafında çimler biçiliyor, ancak özellikle Pendik sahili çok pis durumda. Adeta Pendik çöplüğü, Pendik sahiline taşınmış. Kartal sahilindeki insan yoğunluğu Pendik’ten daha fazla.