Akşener’den Bahçeli’ye hodri meydan: Mitili değil postu seriyorum

- Yorumlar

MHP lideri Devlet Bahçeli’yi de eleştiren Akşener “Tarzan zorda. 31 Mart seçimlerine giderken, bütün Kürt vatandaşlara söverken, iftira atarken, bizim 29 vatandaşımızı PKK’lı ilan edip nüfuz cüzdanı örneğiyle beraber yayınlarlarken düşüneceklerdi. Efendim gördük ki 31’inden sonra küçük ortağa zaten açıklama yaptırdı sayın Erdoğan, hani mitil vardı ya mitil gelecekti, mitil uçtu. Ve o güne kadar ‘bebek katili’, ‘imralı canisi’, ‘terörist başı’ dediği şahısa, ‘Öcalan avukatlarıyla görüşmelidir’ dedi.

Cumhuriyet TV’nin haberine göre, Akşener, “Yani sayın Erdoğan ölüyü sahibine sürüklettiriyor. Binali Yıldırım Dersim demiş, peki Dersim mevzusu üzerinden söven troller ne olacak şimdi? Sanki biz açılımcıymışız gibi söven Genel Başkan Yardımcıları ve Saray’ın sözcüleri ne halt edecek şimdi? Dolayısıyla kesinlikle hepimizden özür dilemeden, seçmen nezdinden bir affa uğrayacaklarını sanmıyorum. Seçimlere kadar İstanbul’dayım. Mitili değil ama postu buraya seriyorum” ifadelerini kullandı.

Akşener daha sonra Güngören, Bağcılar ve Esenler’de de İYİ Parti Demokrasi Çadırını, CHP seçim Stantını ziyaret ederek esnafla sohbet etti.

x