Akşener’den Soylu’ya ‘stajyer’ yanıtı: Psikiyatriste görünsün

- Yorumlar

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun kendisi için kullandığı “Stajyer de olsan 6 ay İçişleri Bakanlığı yaptın” ifadelerine yanıt vererek, “İftiracıları muhatap kabul etmiyorum. Eski dost olarak söylüyorum, ben kendisinin iyi bir psikiyatriste görünmeye davet ediyorum” dedi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Sancaktepe’de bulunan İYİ Parti Demokrasi Çadırını ziyaret etti, gazetecilerin sorularını yanıtladı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun kendisine yönelik, “Stajyer de olsan 6 ay İçişleri Bakanlığı yaptın” sözleri anımsatılan Akşener, “İftiracıları muhatap kabul etmiyorum. Eski dost olarak söylüyorum, ben kendisinin iyi bir psikiyatriste görünmeye davet ediyorum” dedi.

Soylu’nun Ramazan Bayramı’nda Kato Dağı’nda katıldığı bayram namazına yönelik konuşan Akşener, “Hiç üzerine konuşmadığım meşhur Kato Dağı’ndaki namazla ilgili bir şeyler söyleyeyim. Onu o gün damat beyin televizyonu naklen yayınladı ve sayın Soylu’yu gerçekten itibar olarak çok zora düşürecek bir görüntüydü. Bu bugüne kadar ilk defa oluyor. Şimdi Sayın Soylu anladığım kadarıyla damat Berat Albayrak’la olan problemini şuur altı bana yönlendiriyor. Ama yanlış. İftiracılar muhatabım değil. Bir psikiyatriste görünmesinde fayda var bu iş gittikçe ağırlaşacak gibi görünüyor” diye konuştu.

x