Soylu’yla tartışan vatandaştan yeni açıklama: Tepkim Trabzonlulara yönelik ‘Rum’, ‘Pontus’ gibi sözlerine tepkisiz kalmasınadır

- Yorumlar

İçişleri Bakanı Soylu’ya ‘Akıllı ol’ dedikten sonra hedef tahtasına oturtulan Mehmet Ali Sivaz, “Ben kukla değilim. Trabzon’un evladıyım. Trabzonluya söylenen çirkin sözlere, Trabzonlu Bakan’ın tepkisiz kalmasına tepki gösterdim.” dedi.

Trabzon Havalimanı’nda İçişleri Bakanı Soylu’ya ‘Akıllı ol’ diye seslenen Mehmet Ali Sivaz hakkında güvenlik soruşturması ve hukuki süreç başlatıldı.

Başta Soylu olmak üzere iktidar yandaşlarının hedefi haline gelen Sivaz, Sözcü gazetesinden Saygı Öztürk’e konuştu.

Sıvaz, “O günden sonra ne kaçakçılığım, ne örgüt üyeliğim kaldı. Benim tepkim Bakan’ın şahsına değil, AKP’li Belediye Başkanı’nın Trabzonlulara yönelik ‘Rum’, ‘Pontus’ gibi sözlerine tepkisiz kalmasınadır. Bakana hakaret etmedim, hakarete uğrayan aslında ben oldum” dedi. Kendisinin CHP tarafından “provokasyon yapması için görevlendirilen kişi” olduğu iddialarına karşın Sivaz, şunları söyledi:

YALAN SÖYLÜYORLAR: Süleyman Soylu’ya o sözleri sarf etmemde CHP’lilerin teşviki olduğunu söyleyenler, açıkça yalan söylüyor. Ben kukla değilim. Trabzon’un evladıyım. Trabzonluya söylenen çirkin sözlere, Trabzonlu Bakan’ın tepkisiz kalmasına tepki gösterdim.

ŞEHİT VE GAZİLER VAR: Bizleri yaftalayan, ayrıştıran, bölen ve bunları görmezlikten gelen herkesle konuşmamız, uyarı yapmamız gerektiğine inanıyorum. Ailemde bir şehit, iki de gazi var. Gazilerden biri öz kardeşim. Ülkemin bölünmez bütünlüğüne karşı yapılan her türlü saldırı ve provokasyona karşı durmuş biriyim, her zaman da karşı duracağım.

SADE VATANDAŞIM: Medyada hakkımda linç kampanyası yürütülüyor. Adını-sanını bilmediğim örgütlerin mensubuymuşum gibi gösteriliyorum. Ben Atatürkçü, demokrat ve laik düzenden yana sade bir vatandaşım. Yaşamım boyunca hiçbir örgütle en ufak bir ilgim ve temasım olmamıştır.

x