Bahçeli’den Yıldırım’a: Türkiye’de Kürdistan ve Lazistan yoktur

- Yorumlar

AK Parti’nin ittifak ortağı MHP’nin Genel Başkanı Devlet Bahçeli, adayları Binali Yıldırım’ın Kürdistan ve Lazistan çıkışına isim belirtmeden çok sert cevap verdi.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Bahçeli, Binali Yıldırım’ın söylediği Kürdistan ve Lazistan’ın Türkiye’de bulunmadığını söyledi. Bahçeli, “Türkiye’de Kürdistan ve Lazistan yoktur.Bundan sonra da olamayacaktır.Olması yönünde heveslenenler varsa karşılarında daima Milliyetçi-Ülkücü Hareketi bulacaklardır.Sözümüzden dönmedik,sevdamızdan ödün vermedik,özümüzün öğütülmesine müsaade etmedik.Dünden bugüne duruşumuz aynıdır” dedi.

Binali Yıldırım: Roj baş, çawenin?

AK Parti ile MHP blokunun İBB adayı Binali Yıldırım, Diyarbakır’da yaptığı konuşmada, “Îda we bimbarekî be. Roj baş, çawenin?” demiş Yıldırım, İstanbul seçimleri için destek istedi. Terör örgütü PKK’yı telafuz ederken PeKeKe diyen Yıldırım, ilk mecliste Kürdistan ve Lazistan mebusları olduğunu söylemişti.

Bahçeli’den AK Parti’ye Küçükkaya tepkisi

Bahçeli ayrıca AK Parti ile CHP arasında imzalanan mütabakat gereği adayları Binali Yıldırım ile Millet ittifakı adayı Ekrem İmamoğlu’nun İsmail Küçükkaya moderatörlüğünde canlı yayına çıkacak olmasına da sert tepki gösterdi. Bahçeli, “Şayet İsmail Küçükkaya’nın moderatörlüğü kesinleşirse, bilinsin ki, 16 Haziran 2019 tarihinde 21.00’den itibaren televizyon izlemeyeceğim, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adaylarının tartışmasını takip etmeyeceğim. MHP hakkın, haklının, halkın ve haysiyetin tarafındadır.” dedi.

x