‘Suriyelilere sahili yasakladı’ denen CHP’li başkan: Mangal, çadır, deve, at ve don yasaklandı

- Yorumlar

Suriyelilere sahili yasakladığı iddia edilen Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, dün bir açıklama yaptı. Haberlerin ‘kasıtlı’ olduğunu söyleyen Türkyılmaz, “Birlikte yaşam kurallarına uyduktan sonra etnik kökeni, dini inancı fark etmez, barışın ve kardeşliğin, özgürlüklerin kenti Mudanya’da herkese yer var” dedi.

Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, zabıta ekiplerinin sahilde yaptığı müdahaleyi eleştirenlere dün düzenlediği basın toplantısıyla söylediği şu sözlerle yanıt verdi:

– Mudanya’mızın kapılarının herkese açık olduğunu söylüyorum. Ancak birlikte yaşayacaksak bunun kuralları olmalıdır. Bunu farklı alanlara tartışmak isteyenler, kendilerine baksınlar ve ne kadar ırkçı ve faşist olduklarını görsünler.

– Birlikte yaşam kurallarına uyduktan sonra etnik kökeni, dini inancı fark etmez, barışın ve kardeşliğin, özgürlüklerin kenti Mudanya’da herkese yer var.

– Sahillerimizde mangal yakmak, çadır kurmak, deve, at gibi hayvanları sokmak, nargile içmek, iç çamaşırla denize girmek gibi vatandaşlarımızı rahatsız eden eylemlere zabıtamızca müdahale edilmiş, kimsenin kamusal bir alana ulaşımı engellenmemiştir. Belediye başkanı da olsam benim özgürlüğüm bir başkasınınkini engelleyemez.

x