Sezai Temelli: Duyduk ki İstanbul’da bir kayyum varmış, şimdi de onu süpürmeye gidiyoruz

- Yorumlar

HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, 23 Haziran’da tekrarlanacak olan seçimlerle ilgili konuştu. Partisinin TBMM Grup Toplantısı’nda konuşan Temelli, “Duyduk ki İstanbul’da bir kayyum varmış, şimdi de onu süpürmeye gidiyoruz” dedi.

Yenilenecek İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminin haklı bir gerekçesi olmadığını iddia eden Temelli, “YSK marifeti ile karşımıza çıkmış bir zorunluluk” ifadesini kullandı.

‘DUYDUK Kİ İSTANBUL’DA BİR KAYYUM VARMIŞ, ŞİMDİ DE ONU SÜPÜRMEYE GİDİYORUZ’

İstanbul seçimlerine ilişkin çalışmaların böyle bir atmosferde sürdüğünü ve az bir sürenin kaldığını belirten Temelli, “Hala bizim tavrımızı soran insanlar var. Israrla söylemeye devam edeceğiz; nerede bir kayyum varsa süpüreceğiz. Duyduk ki İstanbul’da bir kayyum varmış, şimdi de onu süpürmeye gidiyoruz. Algı yöneterek akıl karıştırmaya çalışıyorlar. Bizim amacımız, AKP-MHP faşist blokunu geriletmektir” diye konuştu.

31 Mart seçimlerinde ortaya koydukları stratejiyi aynı kararlılıkla sürdürdüklerini anlatan Temelli, “Bu mücadele, uzun soluklu mücadeledir. İstanbul seçimi bunun önemli bir uğrağıdır. İstanbul seçimleri aynı zamanda Tatvan, Muş, Bitlis, Viranşehir, Şırnak seçimidir. Bu bilinçle orada olacağız, oylarımızı kullanacağız” dedi.

x