Pendik Belediyesi’nden skandal uygulama; Başkan kürsüden indirildi

Halkın oylarıyla belediye başkanı seçilen Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı, Pendik Belediyesi‘ne ait olan bir sosyal tesiste konuşturulmadı. Pendik Belediyesi’ne ait tesislerde gerçekleştirilen Patnos Spor dayanışma gecesine katılan Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı, büyük bir terbiyesizlik ve siyasi nezaketsizlikle karşılaştı. İşte o gece yaşanan olayların perde arkası…

Seçilmiş Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı, Ağrı Patnos Spor’un gecesine katılmak üzere Pendik Belediyesi’ne ait tesise geldi. Konuşma sırası Odabaşı’na gelince, Pendik Belediyesi yetkilisi olduğu iddia edilen kişilerce engellendi. Kürsüye çıkmasına izin verilmeyen Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı konuşamadan kürsüden ayrılmak zorunda kaldı. Ağrı Patnoslular kürsüde yaşanan arbedeye büyük tepki gösterdi.

Şerdil Dara Odabaşı’nı kürsüden indirdiler

AK Partili temsilcilerin ve Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin’in siyasi konuşmalarını yapmalarının ardından, konuşmasını yapmak üzere kürsüye Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı çıktı. Odabaşı, konuşmasına başlamadan önce Ağrı Patnos Spor atkısı takıldı. Konuşmasına başlamak üzere olan Odabaşı’nın yanına gelen kişi, Odabaşı’ndan konuşma yapmadan kürsüyü terk etmesini istedi. Yapılan terbiyesizlikten sonra boynundaki atkıyı çıkaran Odabaşı, kürsüyü konuşamadan terk etmek zorunda kaldı.

Odabaşı: İki selamlama yapacaktım, zorlarına gitti

Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı, “Ben Patnoslular’ın daveti üzerine geldim. Beyefendi gelip siyaset yapacaksan konuşma dedi. İki selamlama yapacaktım, zorlarına gitti. Sosyal tesis herkese açıktır.” dedi. Yaşanan talihsiz olaydan ötürü Ağrı Patnoslular büyük tepki gösterirken, siyasi tahammülsüzlüğün geldiği nokta da durumun ne kadar vahim olduğunu ortaya koydu.

İşte o görüntüler:

AK Partili Pendik Belediyesi Meclis Üyesi İdris Bilici: “Yemeği veren benim, Bu adamı ben çağırmadım”

Tesisin dışında yaşanan arbede sırasında, Odabaşı ile beraber geceye katılmaya gelen görevliler, Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin’in Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı’ndan özür dilemesi gerektiğini savundular. Kendisinin meclis üyesi olduğunu söyleyen AK Partili Belediye Meclis Üyesi İdris Bilici olduğu öğrenilen kişi ise yemeği kendisinin verdiğini, Odabaşı’ndan bahsederek “Bu adamı ben çağırmadım” demesi görüntülere yakalandı.

İşte o görüntüler:

Bir yetkili ise, “Biz Patnos Spor dayanışma gecesine mi geldik, AK Parti etkinliğine mi geldik. Ben vereyim yemeğin parasını.” diyerek tepki gösterdi.

İşte o görüntüler: