Pendik’te halkın tercihi ‘kütüphane’ oldu

- Yorumlar

Pendik Belediyesi, Bosnalı Şehit Çocuklar Parkı’na yapılan tesisin ne olarak kullanılacağını bölge halkına sordu. Daha önce parka kütüphane yapılacağını açıklanan AK Partili Pendik Belediyesi, Başkanlığa Ahmet Cin’in gelmesinden sonra oylama yaparak “kütüphane mi kafe mi olsun” diye bölge halkına sordu.

Sapanbağları, Yeşilbağlar ve Yeni Mahalle sakinleri tarafından kullanılan oylar ile halk kütüphane yapılmasını istedi. Pendik Belediyesi, oylamayı “kütüphane mi kafe mi olsun” şeklinde duyurmuştu, ancak sonuçlar açıklanırken “kütüphane/kafe mi yoksa kafeterya mı olsun” oylandı denilerek kütüphane kafe yapılacağını açıkladı.

Kartal 24 Gazetesi, oylamadan önce yaptığı arşiv taramasıyla Pendik Belediyesi’nin parkın yenilenme çalışmalarında zaten kütüphane yapılacağını açıkladığını tespit ederek, şimdi bu kafe işi nereden çıktı diye sormuş ve bari kütüphane kafe olsun diye eklemişti.

Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin, bölge sakinlerinin kararı için hayırlı olsun dileklerini sundu ve kapalı tesisin en kısa zamanda “kütüphane kafe”ye dönüştürüleceğini söyledi.

x