Hıncal Uluç kendi gazetesini eleştirdi: İsmail o kadar gerzek mi?

- Yorumlar

Sabah yazarı Hıncal Uluç, köşe komşusu Mahmut Övür’ün “O otelde ne konuştunuz?” başlıklı haberini ve bunu manşetten veren gazetesini eleştirdi.

Sabah yazarı Hıncal Uluç, “Uğur kabul etmemekte haklıymış” başlığıyla yayımlanan yazısında “Ülkenin 17 yıldır hasretle beklediği yayını yönetmeyi, iki tarafın ortak adayı olduğu halde reddeden Uğur’un (Dündar) ne kadar haklı olduğu ortaya çıktı. Hem sosyal hem gerçek medyada İsmail Küçükkaya nasıl linç ediliyor, görüyoruz. Bunlar aynen, hatta fazlasıyla Uğur’un başına gelecekti” ifadesini kullandı.

Uluç şöyle devam etti:

Sevgili Mahmut..

Şimdi diyelim sen, Ekrem İmamoğlu’na gizli bir soru kağıdı vermek istiyorsun. Bunun için adamın basın toplantısı yaptığı, yani ortalığın gazeteci, televizyoncu ve kameraman kaynadığı otele mi dalarsın, Malkoçoğlu gibi.. Yoksa o soru kağıdını kimsenin ruhunun duymayacağı bir şekilde iletme yolunu mu bulursun?.

Bunca yıllık gazeteci (Ki beş yılı Genel Yayın Müdürlüğüdür) bunca yıldır en çok izlenen haber bültenlerinden birinin sunucusu, yani o otelin yanında oturan boyacının bile tanıdığı biri olarak, bu işi gazeteci kaynayan yerde ‘Gizleyeceğini sanarak’ yapacak kadar gerzek mi, meslektaşımız, Sevgili Mahmut?.

Baştan ben de kızmıştım, sunuculuk teklifini geri çeviren Uğur’a.. Ama dedim ya!. ‘Hayır’ derken yerden göğe haklıymış, meğer.”

x