İmamoğlu: Birileri sağda-solda ağlayacak, bağıracak; gülün geçin

- Yorumlar

İBB’nin seçilmiş Başkanı ve 23 Haziran’da yenilenecek olan İstanbul seçimlerinde İBB Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, İstanbul Sancaktepe’de vatandaşlara hitap etti.

İmamoğlu ile hasbihal etmek isteyen onbinlerce insanın doldurduğu Sancaktepe’deki meydanda konuşan İmamoğlu, “Size son hafta sürprizim var demiştim. Her şey çok güzel oldu. Nereden anladın derseniz, rakibimin etrafındakiler her gün ağlıyorlar. Birileri sağda-solda ağlayacak, bağıracak, çağıracak bana laf yetiştirecek. Yok yayındı, oydu, buydu diyecek. Gülün, geçin.” dedi.

İmamoğlu’ndan “Azgın azınlık” tepkisi

“Kalktılar şimdi nasıl bir tanım kurmuşlar, bugün arkadaşlarım söyledi: Azgın azınlık. Allah akıl versin bunlara. Ya Allah aşkına, azınlık olur mu ya. Bu milleti görmüyor musun. Bak. Şu güzel ülkemin cannet vatanın insanları, insanları. BU millete azınlık diyen anlayış bence şaşırmış. Şaşırsın. Bizler kimsenin hakkını yemeyen insanlarız. Hakkımızı yedirtmeyeceğiz, ama kimsenin de hakkını yemeyeceğiz. Bizler haklı çoğunluğuz, hakkını arayan çoğunluğuz.”

Erdoğan: Azgın azınlığın bu şehrin dokusunu, kadim karakterini bozmasına izin veremeyiz https://www.kartal24.com/92434-erdogandan-imamogluna-boyle-bir-kisi-benim-ozur-dilemedikce-boyle-bir-makama-gelemez

Posted by Kartal24.com - 24 Saat Kartal Haberleri on Monday, June 17, 2019

İmamoğlu, şöyle devam etti:

“Birileri sağda-solda ağlayacak, bağıracak, çağıracak bana laf yetiştirecek. Yok yayındı, oydu, buydu diyecek. Gülün, geçin. Hatta ben İstanbullu hemşehrilerime, İstanbullulara bir öneride bulunuyorum, mümkünse pazar günü akşamına kadar televizyonları izlemeyin. Niye biliyor musunuz? Ben de çıkmayacağım zaten televizyonlara. İzlemeye de gerek yok zaten dört-beş gün. Şundan dolayı, çok kötü cümleler kuruyorlar, komik duruma düşenler var. Gülüyorum. Onun için sizlere tavsiyem kalan dört gün içerisine çalışalım. İnsanların desteğini talep edelim”

İmamoğlu, vatandaşlardan oy kullanmaları ve insanların sandığa gitmeleri için çalışmalarını isteyerek, “Bugünden itibaren söylüyorum ki her şey çok güzel oldu zaten. Oldu, oldu, oldu” ifadesini kullandı.

x