Ülkücü camiadan İmamoğlu kararı

- Yorumlar

Seçilmiş İBB Başkanı ve Millet İttifakı’nın 23 Haziran’da yenilenecek olan İstanbul seçimlerinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu, geçmişte siyasette aktif rol alan ancak şimdi hiçbir siyasi partiyle bağı bulunmayan ülkücülerle buluştu.

CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu, geçmişte siyasette aktif rol alan ancak şimdi hiçbir siyasi partiyle bağı bulunmayan demokrat ülkücülerle buluştu. Yusufiyeli Ülkücüler Vakfı adına açıklama yapan Recep Küçükizsiz, “Ekrem İmamoğlu’nu destekleyeceğimizi kamuoyuna alenen ilan ediyoruz” dedi.

Buluşma hakkında açıklama yapan İmamoğlu, “Bugün Demokrat Ülkücüler ile karşılıklı fikir alışverişinde bulunduk ve İstanbul’un eksiklerini, sıkıntılarını konuştuk. 23 Haziran sadece yerel bir seçim değil, bu şehirde yaşayan herkesi ilgilendiren bir demokrasi mücadelesidir. Bu mücadeleye verdikleri destek için teşekkürler.” dedi.

‘EKREM İMAMOĞLU’NA DESTEK VERECEĞİMİZİ ALENEN İLAN EDİYORUZ’

Basına kapalı gerçekleştirilen toplantının ardından Yusufiyeli Ülkücüler Vakfı adına açıklama yapan Recep Küçükizsiz, “Biz, ülkücüler iktidarın başta dini istismarı olmak üzere israf, adam kayırma, yolsuzluk, dar kadroculuk ve toplumu kamplara bölen uygulamalarına şahit oldukça ata buyruğundan ne kadar uzaklaştığımızı üzülerek fark ediyoruz. Emanete sahip çıkmanın gereği, mağdur ve mazlum durumundaki Ekrem İmamoğlu’nu bizzat amcasının ülkücü arkadaşları ve onunla aynı değerleri paylaşan ülküdaşları olarak hiçbir parti mensubiyeti taşımaksızın, seçimlerde oylarımızı vererek destekleyeceğimizi kamuoyuna alenen ilan ediyoruz” dedi.

x