Kılıçdaroğlu: Benim gencecik evlatlarım Suriye’de şehit olacak, Suriyeliler bizim tatil köylerinde gezecekler

- Yorumlar

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmasında, “Benim gencecik evlatlarım Suriye’de şehit olacak, Suriyeliler bizim tatil köylerinde gezecekler” dedi.

Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarının satırbaşları şöyle:

– Kuzey Kıbrıs Türk Devleti’nin artık tanınması lazım. Türkiye’nin artık Kıbrıs konusunda yeni bir adım atması gerekiyor. Süleyman Şah Türbesi’ni kaçırdılar. Kendi topraklarını terk eden bir anlayış var. Bir de kahramanlık edebiyatı yapıyorlar. Ege Denizi’nde bize ait olan 16 ada terk edildi. Lozan’a göre silahsızlanması gereken adaların tamamı silahlandırıldı. Doğu Akdeniz’de petrol yatakları var. ABD, İsrail, Mısır, Yunanistan orda. Türkiye yok. Niye yoksun kardeşim?

“BENİM EVLATLARIM ŞEHİT OLACAK, SURİYELİLER TATİL KÖYÜNDE GEZECEK”

Ne oldu da bir gecede Suriye düşman oldu? 3 milyon 600 bini aşkın Suriyeli var Türkiye’de. Bir de Suriyeliler için 35 milyar dolar para harcadığını söyledin. Benim gencecik evlatlarım Suriye’de şehit olacak, Suriyeliler bizim tatil köylerinde gezecekler. Egemen güçlerin maşası olursanız bu hale gelirsiniz. El alemin kayığına binersen memleketi buraya getirirsin. Dış politika milli olmak zorundadır. Bu yüzden bunları söylüyorum. Bize danışsalardı sakın Suriye’ye girmeyin derdik. Komşun yanıyor o yangın buraya sıçrar. Sen ne yapıyorsun ateşe su yerine benzin döküyorsun.

“MUTFAKLARDA YANGIN VAR”

Vicdan sahibi AK Partili kardeşime söylüyorum; 17 yılda ülkeyi bu hâle kim getirdi? İnsanları ayırdılar; dindar, dindar olmayan diye ayırdılar. Yolsuzluk, ahlaksızlık diz boyu! Mutfaklarda gerçekten yangın var. Bunu siyaseten söylemiyorum. İstanbul’u sokak sokak geziyorum, 15-20 kişinin daracık yerlerde yaşadığına tanığım ben.

x