“İsrafın son bulması için hak, hukuk, adaletten yana oylarımızı kullanmaya hazır mıyız?”

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, 23 Haziran seçim kampanyasının son mitingini Üsküdar’da yaptı. İstanbul Boğazı’na nazır Üsküdar Meydanı’nda toplanan binlerce vatandaş, İmamoğlu’nun gelişini, şarkılar-türküler eşliğinde eğlenerek bekledi. İmamoğlu’nun içinde bulunduğu seçim otobüsü, vatandaşların yoğun ilgisi altında zorlukla miting alanına girdi. İmamoğlu, “İstanbul’u israftan beslenen bir avuç insan değil 16 milyon vatandaş yönetecek. İsrafın son bulması için ve tasarrufla bu şehrin zenginleşmesi için ve bu zenginliği herkese adil dağıtmak için yarın hak, hukuk, adaletten yana oylarımızı kullanmaya hazır mıyız? ” dedi.

İmamoğlu, eşi Dilek İmamoğlu ile birlikte konuşma yapacağı platforma çıktı. İmamoğlu çifti, mitinge katılan coşkulu vatandaşları birlikte selamladı. ”Hak, hukuk, adalet”, ”Ekrem Başkan” ve ”Her şey çok güzel olacak” sloganları eşliğinde konuşmasına başlayan İmamoğlu, ”Üsküdar’ın damadı olarak geldim buraya” dedi.

Şehrin nimetlerini sizlerle paylaşmaya geliyoruz

”Görüyorum ki İstanbul, pazartesiyi iple çekiyor” diyen İmamoğlu, ”Milyonlarca İstanbulluyla yürüyoruz. Başından beri özüm ne ise sözüm de o oldu. İstanbul’u konuştum. İftirayla onla bununla ilgilenmedim. Yok saydım. Hiçbir zaman iradem dışında bir şey söylemedim. Milletimin samimi bir yönetime ihtiyacı olduğunu biliyorum. Demokrasi mücadelesi vererek bugüne geldik. Hepinize minnet ve şükran duyuyorum” diye konuştu.

”O kadar can sıkıcı olaylar yaşıyoruz ki, oy için yapamayacakları şey yok” diyen İmamoğlu, şunları söyledi: ”Ama biz hep kalpten davrandık. Siyaseti ahlakla birleştirdik. Şehrine, şehirlisine saygı gösteren, ayrım yapmayan bir dil ürettik. Yarın bu ektiğimiz tohumlardan dolayı İstanbul’da sevgi kazanacak, sevgi. Bir İstanbul, yani hepimize ait bir şehir. Yahu nedir bu kopan fırtına. Dünyanın en büyük kentlerinde yönetim değişir. Nedir bu kopan kıyamet. İstanbul’da bilmediğimiz neler yapıyorsunuz, neler çeviriyorsunuz? Onların bir avuç insanla çekip çevirdiklerini tespit edeceğiz. Şehrin nimetlerini sizlerle paylaşmaya geliyoruz.”

ALLAH’IM BENİ BU CENNET VATANA MAHCUP ETME

İmamoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: ”İnsanların her türlü ihtiyacını biliyorum, Bu şehrin geleceği çocukları için çalışacağım. Şehrin enerjisi, heyecanı gençleri için çalışacağım. Şehrin vicdanı kadınları için çalışacağım. Bu şehrin insanları için çalışacağım. En öncelikli konu her yönüyle adalet olacak. İstanbul’un bütün sorunlarının çözümünü biliyoruz. Kadro dedikleri şey eş, dost, akraba. Kızıydı, oğluydu, damadıydı, geliniydi. Biz, İstanbul’u milletle, 16 milyon insanla yöneteceğiz. O kadar iyi yetişmiş gençlerimiz var ki, onların Ekrem Abisi olmaya geliyorum. Bu şehrin çok iyi yetişmiş insanları var. Hem de partisini bile sormayacağım. İnsan diyeceğiz. Git partiye üye ol, öyle gel demeyeceğiz. Tek duam, ‘Allah’ım beni bu cennet vatan Türkiye’me mahcup etme’.”

KAYBETTİĞİMİZ 3 AYI ÇALIŞARAK KAZANACAĞIZ

”Vicdanıyla adalet duygusuyla hareket edecek AK Partili hemşehrilerim de bana oy verecek” diyen İmamoğlu, ”Her partiye oy veren vatandaşlar bana oy verecek. Hiç endişeniz olmasın. Çok çalıştık. Herkese anlattık. 23 Haziran’da yapılan hukuksuzluğu herkese anlattık. Kaybettiğimiz 3 ayı çalışarak kazanacağız. Sorumluluğumuz büyük ama olsun, gençliğimiz var. Sıkıntılar büyük ama olsun cesaretimiz var. İnsanları birbirine selam vermiyor ama olsun adaletimiz var. Pazartesi günü hayat değişecek. Çünkü bu şehri içindeki tüm güzel duygularla barıştırmaya geliyorum” diye konuştu.

İsrafın son bulması için hak, hukuk, adaletten yana oylarımızı kullanmaya hazır mıyız?

İmamoğlu, sözlerini şöyle noktaladı: ”Son 1-2 haftadır içindeki tüm zehri bu sürece akıtan insanlar var. Onlara diyorum ki, artık görev zamanı. Artık devlet adamlığı zamanı. Artık görevinizi yapın. Özellikle yarın, milyonlarca İstanbullu’nun sandığa akacağını görüyorum. Yarın yüzbinlerce insanın sandıklarda, okullarda görev alacağını biliyorum, ‘Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir’ demek için. İsrafın son bulması için ve tasarrufla bu şehrin zenginleşmesi için ve bu zenginliği herkese adil dağıtmak için yarın hak, hukuk, adaletten yana oylarımızı kullanmaya hazır mıyız? Provokasyonlara hazırlıklı olun, gülün geçin. Bizimle beraber bu süreci takip edin. Bu kardeşiniz yarın yine hak yedirmeyecek. Sizlerin enerjisiyle kimsenin hakkını da yemeyeceğiz, kendi hakkımızı da yedirmeyeceğiz. Bütün İstanbul sizi duysun: Her şey çok güzel olacak. Siz farkında değilsiniz ama her şey çok güzel oldu, oldu. Sizlerle beraber İstanbul’a çok güzel hizmetler yapacağız. Kendimi sizlere, sizleri Allah’a emanet ediyorum. Pazartesi Saraçhane’de buluşmak üzere.”