Ahmet Cin’e Binali Yıldırım şoku

Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin, 31 Mart yerel seçimlerinde İBB Başkanı seçilen Ekrem İmamoğlu’nu, mazbatasını alıp görevini yaptığı sırada tanımayarak, Binali Yıldırım’ı belediye başkanı olarak gördüğünü açıklamıştı.

AK Partili Başkan Cin, “Biz Binali Yıldırım’ı Belediye başkanı olarak görüyoruz. İnşallah bunu resmileştireceğiz” ifadelerini kullanmıştı. Cin, seçimlerden önce, Binali Yıldırım ile beraber Pendik’in 50 yılını planladıklarını iddia etmişti.

Cin, İmamoğlu ile çalışmak zorunda

Cin’in beklentisi tutmadı, 23 Haziran seçimlerini de Ekrem İmamoğlu kazandı. Cin, şimdi İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ile çalışmak zorunda. Cin başka bir açıklamasında ise “İBB’den aslan payını alıyoruz, almaya devam edeceğiz” demişti.

Tüm hizmetler Pendik’te

İstanbul Kartal’da yaşayan vatandaşlar İBB ve Ulaştırma Bakanlığı’nın birçok hizmetinden faydalanamıyor. İstanbul’da en önemli ulaşım hizmetleri nedense sadece Pendik’ten sağlanıyor. Yüksek Hızlı Tren’e (YHT) binmek isteyen vatandaşlar Kartal’dan Pendik’e gitmek zorunda. İstanbul Yeni Havalimanına gitmek isteyen vatandaşlar da yine aynı şekilde Pendik’e gidip Havaist otobüsüne binmek zorunda. Çünkü Havaist hattı Kartal’dan geçmiyor. Deniz otobüsüne binmek isteyen vatandaşlar da Pendik’teki İDO İskelesi’ne gitmek zorunda kalıyor. Eskiden Kartal’da olan İDO İskelesi, 2009 yerel seçimlerinden bir süre sonra kapatılarak Pendik’e taşındı.