Erdoğan’dan Akşener’e: Sözde siyaset yapan hanımefendi, bir teşekkür etmesini bilin ya

- Yorumlar

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Tayyip Erdoğan, partisinin Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) düzenlenen grup toplantısında İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e çattı.

Meral Akşener’in ‘Duble yol yaptım, buzdolabını ben getirdim söylemleri bıkkınlık veriyor.” açıklamasına yanıt veren Erdoğan, “Siyasi kadrolar ülkede ne yapar? Teşekkür etmesini bilin. Siz de geçmişte bakanlık yaptınız, niye yapamadınız? Kıskançlık kötü bir illet.” dedi.

“Ama sözde siyaset yapan… Neyse isim vermeyeyim anlamamış. Benim Kahramanmaraşlı kardeşim anladı ama, bu hanımefendi hala anlayamadı” diyen Erdoğan, şöyle devam etti:

Türkiye’nin ekonomideki asıl hedefi yüksek teknolojiye, markalaşmaya dayalı üretimi ve ihracatı geliştirmektir. Maalesef sözde siyaset yapan birileri eğitimde attığımız adımları, sağlıkta attığımız adımları küçümsemeye çalışıyor. Adalet alanında yaptığımız adımlarla, ulaşımda attığımız adımlarla prim yapmaya çalışıyorlar. Şu kadar bölünmüş yol yaptım demekle mi oy alacaksınız? Şunu da söyle be, yüksek hızlı tren getirdik diye mi millet size oy verecek? 26 tane havalimanını 56’ya çıkardık diye mi millet size oy verecek? O olmayacak, bu olmayacak. Ya sen niye varsın o zaman. Siyasi kadrolar bu ülkede ne yapar? Ben şimdi bir vatandaşımızın güzel bir tebriğini perdede göstermek istiyorum. O anlamış. Ama sözde siyaset yapan… Neyse isim vermeyeyim anlamamış. Benim Kahramanmaraşlı kardeşim anladı ama, bu hanımefendi hala anlayamadı. Bu tabii bir tanesi.

x