Türk bayrakları ve Atatürk posterleri yeniden İBB’de

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanlığı’na ikinci kez seçilen Ekrem İmamoğlu’nun Saraçhane’deki İBB binasına gelmesine kısa bir süre kala İBB’nin Saraçhane’deki binasında hummalı çalışmalar sürüyor. İmamoğlu’nun 18 günlük döneminde İBB binalarına asılan ve kayyum atarak görevden alındığında tekrar kaldırılan Atatürk posterleri bugün tekrar ait oldukları yerlere asıldı. 23 Haziran İBB seçimlerini AK Parti ve MHP blokunun adayı olan Binali Yıldırım’a karşı kazanan CHP’li Ekrem İmamoğlu için İBB’nin Saraçhane’deki binasında hazırlıklar sürüyor.

Atatürk posterleri yeniden İBB’de

CHP’li Ekrem İmamoğlu’nun yeniden İBB Başkanı olmasıyla beraber, Türk bayrakları ve Atatürk posterleri de yeniden İBB’de dalgalanmaya başladı. İBB başkanlık ve hizmet binalarına Ekrem İmamoğlu’nun talimatı ile 19 Nisan 2019 günü Atatürk posteri ve Türk bayrağı asılmıştı.Her iki binadaki Atatürk posterleri ve Türk bayrakları da İmamoğlu’nun mazbatası elinden alındıktan sonra indirilmişti.

Belediye bugün yeniden Atatürk posterleri ve bayraklarla donatıldı. Belediye önünde İmamoğlu’nun yapacağı konuşma için ses düzeni ve platformlar kuruldu. Canlı yayın aracı yerini aldı. Cumhuriyet’in İBB içinden paylaştığı görselde, bina içine de Atatürk flamaları asıldığı görüldü. İBB Başkanlık makamından kaldırılan Atatürk portresinin de yerine asılacağı öğrenildi.

ibb-ici-ataturk.jpg