AK Partili vekilden İmamoğlu’na Atatürk tablosu tepkisi

- Yorumlar

31 Mart yerel seçimlerinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Ekrem İmamoğlu, makam odasına Atatürk’ün bir tablosunu asmıştı. 31 Mart seçimlerinin AK Parti’nin itirazları sonucu YSK tarafından iptal edilmesiyle İmamoğlu’nun yerine kayyum olarak İstanbul Valisi Ali Yerlikaya vekalet etti. İmamoğlu’nun görevden alınmasıyla, makam odasına astığı Atatürk tablosu da kaldırıldı. AK Partili Milletveki Çamlı, İmamoğlu’nun Atatürk tablosunu tekrar asmasıyla ilgili yaptığı yorumla tepki çekti.

23 Haziran’da yenilenen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerini kazanarak tekrar İBB Başkanı olan Ekrem İmamoğlu, makamına geri dönerken yanında Atatürk tablosunu da getirerek tekrardan İBB Başkanlık makamına astı. Sosyal medya hesabından paylaşım yapan İstanbul Büyükşehir Belediyesi, tablonun asıldığı anı da mesaja ekleyerek “Bir çift mavi gözün ışığında… ” ifadelerini kullandı.

“Sert bakışlardan medet uman vatandaş”

AK Partili Milletvekili ve aynı zamanda AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın eski makam şöforü de olan Ahmet Hamdi Çamlı İBB’nin bu tweetine verdiği cevapta “Nerde o çift mavi göz❗ Resimde görülen,sert bakışlar altında medet uman garip bir vatandaş❗5 yıl sonunda vaad ettiğiniz İSTANBUL’lu bu mu❓” dedi. Çamlı son olarak, 2017 yılında TBMM içerisinden Periscope ile “Yeliz” adlı hesap üzerinden canlı yayınlar yapmasıyla gündeme gelmişti.

camli paylasim

x