Kartal’daki işsizlere ‘Kariyer Merkezi’ müjdesi

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel’in 31 Mart yerel seçimlerin öncesinde sunduğu vaadlerinden biri olan Kartal Kariyer Merkezi kuruluyor. Kartal’da yaşayan işsizlere umut yaratmak isteyen Kartal Belediyesi’nin kendi bünyesinde kurduğu ‘Kartal Kariyer Merkezi’ ilk bilgilendirme toplantısını gerçekleştirdi.

İş arayan Kartallı vatandaşlar için çözüm üretmek üzere faaliyet gösterecek olan Kariyer Merkezi’nin ilk toplantısına Belediye Başkanı Gökhan Yüksel’in yanı sıra, belediyenin farklı müdürlüklerinden ve bölümlerinden çalışanlar katıldı. Toplantıda çözüm ortağı Microsoft Türkiye Distribütörü İş ve Kanal Geliştirme Müdürü Uğur Yılmaz bilgi verdi.

Microsoft Türkiye Distribütörü İş ve Kanal Geliştirme Müdürü Uğur Yılmaz

Microsoft Türkiye Distribütörü İş ve Kanal Geliştirme Müdürü Uğur Yılmaz

Toplantıda bir konuşma yapan Yüksel, işsizlikle mücadelede herkesin elini taşın altına koyması gerektiğini belirtirken, belediyeye iş aramaya gelen vatandaşlara alternatif yaratmanın peşinde olduklarını söyledi. Yüksel’in ardından söz alan projenin çözüm ortağı Microsoft Türkiye Distribütörü İş ve Kanal Geliştirme Müdürü Uğur Yılmaz, Kariyer Merkezi’nin önemli bir başvuru merkezi olacağını söyledi.

Çevredeki belediyeler ile yapılan çalışmalarda bugüne kadar 38 bin 400 kişinin işverenler ile buluşturulduğunu ve bunlardan 22bin 400 küsur kişinin işe yerleştirildiğini belirten Yılmaz, merkezin profesyonel formatlarda çalışacağını ve Kartal’da ikamet eden vatandaşların farklı ilçelerde iş bulmasının kolaylaşacağını söyledi.