Maltepe’de Dragon Bot Festivali heyecanı

- Yorumlar

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Maltepe’de düzenlediği Kurumlar Arası Dragon Bot Festivali bu hafta sonu yapıldı. Maltepe’deki İBB Orhangazi Şehir Parkı’nda düzenlenen festivalde özel sektör çalışanı yüzlerce kişi hem spor yaptı hem de doyasıya eğlendi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından HSB Grup ve Türkiye Kano Federasyonu işbirliğinde düzenlenen “İBB Dragon Bot Festivali” 29 – 30 Haziran tarihlerinde Maltepe sahilinde gerçekleştirildi.

Ulusal ve uluslararası firmaların katılımıyla düzenlenen Kurumlar Arası Dragon Festivali Bot Yarışları’na 85 takımdan toplam 2000 sporcu katıldı. Festival, sporcuların aileleri ve yakınlarıyla birlikte yaklaşık 5 bin kişiye ev sahipliği yaptı. Maltepe Sahili’nde bulunan İBB Orhangazi Şehir Parkı’nda gerçekleştirilen festivalin yarışlarında 20’şer kişilik mürettebattan oluşacak takımlar şampiyon olabilmek için mücadele etti.

Organizasyonda bot yarışları ile birlikte çeşitli sahne şovları, dans gösterileri ve DJ performansları da sergilendi.

Kurumlar Arası Dragon Bot Festivali İstanbul’da haziran ve eylül aylarında olmak üzere yılda 2 kez düzenleniyor. Festival; turizmden enerjiye, bankacılıktan otomotive kadar özel sektörde faaliyet gösteren firmaların çalışanlarını bir araya getiriyor.

x