İstanbul’un en iyi ve en kötü plajları

- Yorumlar

Sağlık Bakanlığı, Türkiye’deki plajları inceledi ve sonuçlarını yayınladı. Bakanlığın yayınladığı sonuçlara göre İstanbul’un en temiz ve en kirli plajları belli oldu.

Sağlık Bakanlığı, Türkiye’nin tüm plajlarından numuneler alarak yüzmek isteyenler için sağlık açısından değerlendirdi.Yapılan analizlerde İstanbul’dan 11 plaj “kötü” olarak derecelendirilirken, 10 plaj “mükemmel”, 60 plaj ise “iyi” not aldı.

İstanbul’un 10 mükemmel plajı

Silivri’de Uyumkent Sitesi Önü, Semizkum Basınkent 4 Site önü, Semizkum çadır ve kamp yeri, Parkköy Sitesi önü, Baskent Sitesi önü, Büyükçekmece’de Mimar Sinan sahili, Tuzla’da Belediye Halk Plajı, Şile’de Uzunkum Plajı, Uzunkum Plajı (dere yanı) ve Halk Plajı ‘Mükemmel’ olarak derecelendirildi.

İstanbul’un en kötü plajları

Beylikdüzü’nde West İstanbul Marina plajı, Bakırköy’de Yeşilköy plajı, Beykoz’da Riva Elmasburnu plajı, Kınalıada’da Su Sporları Kulübü Önü, Vapur İskelesi, Büyükada Yörükali Plajı, Halk Koyu plajı, Aya Nikola Halk plajı, Su Sporları Kulübü önü, Nakıbey plajı ve Sedef Adası Halk plajı ise “kötü” olarak nitelendirildi.

Haberin devamında Adalar’daki plajların duruma göz atalım…

x