‘Canımı veririm, şifreyi vermem’ diyen İBB Bilgi İşlem Müdürü görevden alındı

- Yorumlar

31 Mart’ta Ekrem İmamoğlu İBB Başkanı olunca İBB Bilgi İşlem Daire Başkanı Selim Karabulut, İmamoğlu’nun talimatlarına karşı çıkarak şifreyi vermemişti. İmamoğlu, 23 Haziran seçimleriyle yeniden İBB Başkanı olurken, o gün şifreyi vermeyen Karabulut bugün görevden alındı. İBB Bilgi İşlem Daire Başkanı Selim Karabulut‘un yerine Şeref Can Ayata getirildi. Ayata Şişli Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü’nde görev yapıyordu.

Karabulut’un “Şifreyi sadece ben biliyorum. Yüksek Seçim Kurulu kararını verene dek ben size şifreyi vermiyorum. Bununla alakalı görevden alabilirsiniz, soruşturma başlatabilirsiniz ama bu şifre benimle beraber yok olur gider. Canımı veririm yine size bilgileri vermem” dediği ortaya çıkmıştı.

Karabulut’un adı seçimden kısa süre önce yapılan 26 milyon 585 bin liralık ihale ile de gündeme gelmişti. İhalenin 13 milyon 629 bin liralık ödeme emri, 31 Mart sonrası İmamoğlu’nun mazbatasını aldığı 17 Nisan gününe denk gelmiş ve gündem olmuştu. Ekrem İmamoğlu görevde kaldığı kısa sürede faturanın ödeme talimatını durdurmuş, 26 milyon lirayı aşan faturaların tek tek inceleneceğini, inceleme bitene kadar hiçbir ödeme yapılmayacağını söylemişti.

x