Gökhan Yüksel, Aydos’ta yanan bölgeyi inceledi

Kartal Aydos Dağı’nda dün öğleden sonra çıkan yangında ormanlık alan zarar gördü. Yangın sırasında Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel ile Kaymakam Abdullah Demir olay yerine giderek incelemelerde bulundu.

Kartal Kaymakamı Abdullah Demir ve Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, yangın sırasında olay yerine giderek yürütülen çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı. Çevredeki vatandaşlarla da sohbet eden Gökhan Yüksel, “Yanan Ormanlık Alanın Tekrar Ağaçlandırılmasını Sağlayacağız” dedi.

Yangının 3-4 hektarlık bir alanda etkili olduğunu belirten Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, “Yanan ormanlık alanın tekrar ağaçlandırılmasını sağlayacağız. Hem Kartal Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’müz hem Kartal Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’müz hem de buradaki vatandaşlar ve mahalledeki çocuklarla beraber bunu kazandıracağız. Şu an burada sevindirici olan mahalle çocuklarının bunu sahiplenmesi. Çocukların bu üzüntüsünü gördüğümüzde de zaten buranın ağaçlandırılması ile ilgili onlarla sohbet ediyorduk. Her biri de ağaçlandırma çalışmalarına katılmak için gönüllü. Hep birlikte bunu düzelteceğiz inşallah.” diye konuştu.

Gökhan Yüksel, Aydos'ta yanan bölgeyi inceledi 1