İYİ Partili Meclis Üyeleri CHP’den istifa ederek partilerine döndü

Millet İttifakı kapsamında 31 Mart yerel seçimlerinde İstanbul’un ilçelerinde CHP kontenjanından meclis üyesi seçilen İYİ Partililer, İYİ Parti İstanbul İl Başkanlığı’nın aldığı kararla CHP’den istifa ederek partilerine dönmeye başladılar.

Kartal’da CHP kontenjanından aday olan ve meclis üyesi seçilen İYİ Partililer, Mukadder Gürcan ve İbrahim Yıldırım Ateş olmuştu.

“Başkanımız Gökhan Yüksel ile sonuna kadar beraberiz”

İYİ Partili Kartal Belediye Meclis Üyesi İbrahim Yıldırım Ateş yaptığı açıklamada, “İYİ Parti İl Başkanlığımızın almış olduğu karar neticesinde bugün itibariyle Cumhuriyet Halk Partisi’nden istifa edip İYİ Parti’ye dönüş yapmış bulunmaktayım. Kartal’a Artı Değer katacak projeler ile Kartal’ın ve İstanbul’un hak ettiği değere ulaşabilmesi için çıktığımız bu yolda Belediye Başkanımız Sayın Gökhan Yüksel, çok değerli Meclis Üyelerimiz ve bütün yol arkadaşlarımızla bu yolun sonuna kadar beraberiz.” dedi.

“Millet İttifakı ruhu yoluna devam edecektir

“Bu süreçte Millet ittifakı ruhu ile hep beraber çalıştık ve ittifak adaylarımızı hak ettikleri yerlere getirerek büyük başarılar elde ettik.” diyen Ateş, “Bizi sevgiyle kucaklayan, sokak sokak beraber çalıştığımız, beraber başardığımız, Cumhuriyet Halk Partisi örgütüne ve yöneticilerine şükran ve saygılarımı sunarım. Millet ittifakı ruhu, hiçbir yara almadan tam bağımsız, demokratik ve laik bir hukuk devleti için yoluna devam edecektir. Ben de şahıs olarak ve İYİ Parti’yi temsilen Milleti İttifakı ruhu ile çalışmalarıma devam edeceğimi kamuoyuna saygıyla arz ederim.” ifadelerini kullandı.