İBB’den Kartal’da Üniversite Tercih Danışma Merkezi

- Yorumlar

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), Kartal Meydanı’nda Tercih Danışma Merkezi kurdu. İBB bu vesileyle gençlerin tercihlerini bilinçli bir şekilde yaparak geleceklerine yön vermelerine katkı sağlayacak.

Üniversite adayı gençlerin heyecanla beklediği Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçları açıklandı. ÖSYM’nin takvimine göre üniversite tercihleri 23-29 Temmuz’da yapılacak. Belediyeden yapılan açıklamaya göre, İstanbul’un 12 meydanında Tercih Danışma Merkezi hizmet verecek. Kartal 24’ün haberine göre bu merkezlerden biri de Kartal Meydanı’nda açıldı.

İBB Tercih Danışma Merkezleri, YKS’ye giren gençlerin tercihlerini, puanları, başarı sıralamaları ve üniversitelerin kontenjanları gibi kriterlerinin yanı sıra ilgi ve yeteneklerine göre doğru bir şekilde yapabilmeleri noktasında destek olacak.

İBB Tercih Danışma Merkezleri İstanbul’un ilçelerinde

İBB’nin tercih danışma merkezleri, Bağcılar Meydanı, Bahçelievler Şirinevler Meydanı, Bakırköy Cumhuriyet Meydanı, Beylikdüzü Cumhuriyet Meydanı, Beşiktaş Meydanı, Şişli Cevahir AVM Önü, Gaziosmanpaşa Meydanı, Kadıköy İskele Meydanı, Üsküdar Meydanı, Çekmeköy Madenler Meydanı, Kartal Meydanı ve Sultanbeyli Kent Meydanı’nda hizmet verecek.

Fotoğraf: Kartal 24

x