Sputnik’te Davutoğlu depremi: Muhalif gazetecilerin hepsi kovuldu

- Yorumlar

Halk tarafından seçilmiş son başbakan Ahmet Davutoğlu ile yaptıkları söyleşinin ardından, gazeteciler Yavuz Oğhan, İsmail Saymaz ve Akif Beki’nin programlarına son veren Rusya Federasyonu’na ait Radyo Sputnik (Sputnik Türkiye), karara tepki gösteren ve Seyr-i Sabah programını sunan yazarımız Zafer Arapkirli ile de yollarını ayırdı.

Arapkirli, Twitter hesabından yaptığı açıklamada “Yavuz Oğhan… RS FM’in bugün gelmiş olduğu prestijli konumda en büyük katkılardan birine sahip olan sevgili meslektaşım @yavuzoghan’ın 2 programının da kaldırıldığını üzüntü ile öğrendim. Özgür, yani gerçek gazeteciliğin önemli bir kaybının ilanıdır. Kötü zamanlar. Çok kötü” ifadesini kullandı

“Özgürce, onuru ile gazetecilik-yayıncılık yapmak isteyene yer mi yok?”

Arapkirli, daha sonra Twitter hesabından yaptığı açıklama ise RS FM ile yollarının ayrıldığını duyurdu. Arapkirli Twitter hesabından “RS FM ile buraya kadarmış… Özgürce, onuru ile gazetecilik yapmak isteyene yer mi yok? Mekan mı yok? Görüşürüz” notunu paylaştı.

Rus yapımı silahları tanıtıyor

Öte yandan Rus Sputnik’in Türkiye’de faaliyet gösteren kolu, son zamanlarda sürekli silah reklamı yapması nedeniyle de tepki görüyordu. Rus yapımı tüfekleri paylaşan kanal, bireysel silahlanma karşıtlarından da tepki görüyordu.

x