Kartalspor’a TFF’den Lisans Şoku

- Yorumlar

Türkiye Futbol Federasyonu gelecek sezon için UEFA kulüp lisansı ve Ulusal Kulüp lisansı alan takımları açıkladı. Ulusal Kulüp lisansı alması beklenen Kartalspor şartlara uymadığı için lisans alamadı.

Küme düşen, PFDK’dan son maçını seyircisiz oynama ve 29 Bin TL ceza alan, takımı küme düşüren futbolcuların yarısının son maçtan önce takımdan ayrıldığı Kartalspor’a son şok ta TFF’den geldi. Devre arasında 1,5 düzine transfer yapmasına rağmen küme düşen ve yıl içinde 4 teknik direktör eskiten Kartalspor şimdi de Ulusal Kulüp lisansı alamadı.

Kayyuma devir ve 2 lig düşürme

Ağır borç yükü altında bulunan Kartalspor çok büyük zorluklarla bu seviyelere getirilmesine rağmen tarihinde ilk kez küme düşürüldü. Başkan Hamza Tozkoparan ise son maçtan sonra kararını açıklayacak. Tahminlere göre son maça kadar geminin başında olmayı planlayan Tozkoparan’ın gemiyi son gün terk edeceği düşünülüyor. Eğer Tozkoparan bırakırsa 2.Lige düşen Kartalspor’un başına kim geçer henüz bilinmez durumda.

Bir iddia ise borç yükü içindeki Kartalspor’a kayyumun el koyacağı ve 2 lig birden düşürülerek amatör kümeye gönderileceği yönünde. Böylece borçlarının sıfırlanması sağlanacağı düşünülüyor.

x