Akit: Beykozlu Yahudiler, köpekleri Müslümanları ısırmaları için eğitiyor

İstanbul Beykoz’da bir sitede yaşayan Yahudilerin, sokak köpeklerini Müslümanları ısırmaları için eğittikleri iddia edildi. Akit’in Yahudiler ile ilgili yaptığı haberde antisemitik ifadeler tepki çekti. Habere toplumun birçok kesiminden ırkçılık tepkisi geldi.

Akit Gazetesi 20 Temmuz 2019 Cumartesi günü yayınladığı bir okur mektubunda Beykoz Göksu Evleri’nde yaşayan Yahudilerin sokak köpeklerini Müslümanları ısırması için eğitip beslediğini iddia etti.

Söz konusu yazıda, 100’den fazla kişinin köpekler tarafından ısırıldığı, bunun kasten Yahudiler tarafından yapıldığı, Yahudilerin İspanya’dan küçük çocukları çivili fıçıya koyup yuvarladıkları için sürgün edildiği gibi şeyler söylendi.

Yeneroğlu’ndan Akit’e Nazi tepkisi

AK Partili İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, Akit gazetesinde yer alan haber için, “Irkçılık iğrenç bir biçimde nasıl körükleniyor ve nefret nasıl oluşturuluyor diye merak edenler bu sözde haberi okusunlar. Bu Nazilerin dili” ifadeleriyle tepki gösterdi.

Yeneroğlu şu ifadeleri kullandı:

​”Irkçılık iğrenç bir biçimde nasıl körükleniyor ve nefret nasıl oluşturuluyor diye merak edenler bu sözde haberi okusunlar. İstanbul’da Yahudiler köpeklerini Müslümanlara saldırtıyorlarmış!! Bu Nazilerin dili. Müslümanlar da bazen bu dile maruz kalıyorlar.

Avrupa’da Müslümanların devamlı maruz kaldığı bu dile ülkemde Yahudi ve Hıristiyanların zaman zaman maruz kalması gerçekten yıkıcı. Müslüman ırkçı olamaz, Müslüman nefret tellallığı yapamaz, Müslüman yalan haber üretemez. Müslüman herşeyden önce ahlaklı ve insaflı olur.”