Yıldırım’dan kabine revizyonu yanıtı: Erdoğan’ın kendisi karar verir

- Yorumlar

AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım, AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın olası bir kabine değişikliği ihtimali ve kendisine verilecek yeni rol ile ilgili soruya, “Cumhurbaşkanımız gerek kabine konusunda gerekse diğer konularda hangi adımları atacağına kendisi karar verecektir. Pozisyonun ne olacağının önemi yok” diye yanıt verdi.

Yıldırım, İstanbul’da Türk-Amerikan İş Geliştirme Konseyi’ne katıldı. Etkinlik sonrasında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Yıldırım, yeni kabinede yer alıp almayacağıyla ilgili soruyu yanıtladı.

“Pozisyonun ne olacağının önemi yok”

Erdoğan tarafından kabine revizyonu yapılıp yapılmayacağına ilişkin soruya yanıt veren Yıldırım, “Sayın cumhurbaşkanımız bugünlerde Ankara dışında. Hepimiz insanız. Dinlenmeye ihtiyacı var ama cumhurbaşkanımız tatilde bile dinlenmez. Orada da çalışır. Çalışmalarını bulunduğu yerde devam ettiriyor. Cumhurbaşkanımızın gerek kabine konusunda gerekse diğer konularda hangi adımları atacağına kendisi karar verecektir. Pozisyonun ne olacağının önemi yok” dedi.

x