Çocuk Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, Kartal Cemevi’nde ücretsiz hizmet veriyor

- Yorumlar

İstanbul Kartal’da Kartal Cemevi’nin üst katında 2014’ten beri hizmet veren Çocuk Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nde şimdiye kadar 52 bin 719 çocuk tedavi gördü.

Kartal Belediyesi tarafından faaliyetleri sürdürülen merkezde, engellilere ve 4-14 yaş arası çocuklara hizmet veriliyor. 2016’dan beri engelli hasta ameliyatları da yapan merkezde şimdiye kadar 384 engelli vatandaş ameliyat edildi.

Kartal Çocuk Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi

Kartal Cemevi’ndeki Çocuk Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nde Kartal’da ikamet eden 4-14 yaş aralığındaki çocuklara ve genel anestezi altında Türkiye’deki tüm engelli vatandaşlara ağız ve diş sağlığı verilmeye devam ediliyor. Merkez, bu özelliği ile İstanbul’da tek olma vasfını da sürdürüyor.

Merkezde, dolgu, çekim, amputasyon, kanal tedavisi, diş taşı temizliği gibi tedaviler gerçekleştiriliyor. Merkezde ayrıca koruyucu işlemler olarak oral hijyen motivasyonu, fissür sealant, flour uygulamaları yapılıyor. 4-12 yaş arası çocukların ücretsiz faydalandığı merkezde karışık dişlenme dönemindeki 6-12 yaş arasındaki çocukların da takibi yapılarak dişlerin sağlıklı dizilip dizilemeyeceği konusunda bilgilendirme yapılıyor ve hekimler oral hijyenin yanı sıra diğer konularda da hem çocuklara hem de ailelerine detaylı bilgi veriyor.

Merkez, Esentepe Mahallesi, Yaşardoğu Caddesi No:9’da hizmet veren Kartal Cemevi’nin üst katında faaliyetlerini sürdürüyor.

x