Google, Çeçenistan Parkı’nı Kartal Meydanı Parkı olarak değiştirdi

Kartal’daki meydan ve park isimleri konusunda Kartal 24’ün yıllardır kamuoyu oluşturan ve belli aralıklarla konuyu gündeme getirmeyi sürdüren haberciliği sonuç verdi. Kısa bir süre önce İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) Şehir Haritası’nda Kartal Meydanı’ndaki Çeçenistan Parkı adı Kartal Meydanı Parkı olarak değiştirildi. Bu değişiklik, şimdi de Kartal 24’ün başvurusuyla Google Haritalar’a eklendi.

kartal-meydani-parki.jpg

Çeçenistan değil, Kartal Meydanı

Kartal 24 tarafından Google’a yapılan başvuru sonucu Kartal Meydanı’ndaki Çeçenistan Parkı’nın adı Kartal Meydanı Parkı olarak değiştirildi. Müjdeli haber ile artık Google Haritalar uygulamasında Kartal Meydanı yazarak navigasyon ile Kartal’a ulaşmak isteyenler, bunu yapabilecekler. Eskiden Kartal Meydanı haritalarda olmadığı için vatandaşlar Çeçenistan’a gitmek istediklerini girerek Kartal’a ulaşmaları gerekiyordu.

kartal-meydani-parki-map.jpg

Öte yandan, Kartal Meydanı’nın deniz tarafından bakınca sol yanında olan ve İBB tarafından Özgürlük Parkı ismi verilen, sağ tarafta olan ve Atatürk Parkı ismi verilen parklarla ilgili başvurumuz da Google tarafından onaylanarak bu alanlara da isimler eklendi.

Not: Değişikliğin tam olarak etkin olması için birkaç gün geçmesi gerekebilir. Bu nedenle bazı kişilerde bir süre yeni isim görünmeyebilir.