Kartal Cemevi üyeleri ve çevrecilerden Aydos’ta temizlik

Kartal Cemevi’nin çağrısıyla cemevi üyeleri ve çevrecilerden oluşan bir grup, cumartesi günü Aydos Ormanı’nda temizlik yaptı. Ormana gelişi güzel atılan metal, pet şişe, plastikler, cam ve kağıt gibi geri dönüştürülebilir malzemeler toplandı.

Kartal Cem Evi Başkanı Selami Sarıtaş, Yakacık Çarşı Mahallesi Muhtarı Senem Özdemir ve Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Hüseyin Tozkoparan’ın da katıldığı etkinlikte vatandaşlar tarafından toplanan atıklar geri dönüştürülmek üzere belediye ekiplerine teslim edildi.

Piknikçiler Aydos’u ve sahili çöplüğe çeviriyor

Kartal’da en büyük çevre sorunu piknikçiler ve mangalcılar. Hem Aydos Ormanı hem de Kartal sahili piknikçiler tarafından kötü kullanılıyor. Haftasonları sabah saat 09:00’dan itibaren yakılmaya başlanan mangallar, akşama kadar devam ediyor. Pikniğini yapan vatandaşlar, çöplerini toplamadan gidiyor.

Aydos Ormanı’nda çevreye atılan çöpleri toplamak için belirli aralıklarla sivil toplum örgütleri ve çevreciler tarafından etkinlikler düzenleniyor. Geçtiğimiz hafta Ahbap üyeleri tarafından yapılan temizliğin bir benzeri bu hafta Kartal Cemevi üyeleri tarafından gerçekleştirildi.

aydos-cemevi-temizlik-3.jpg
aydos-cemevi-temizlik-5.jpg
aydos-cemevi-temizlik-4.jpg
aydos-cemevi-temizlik-2.jpg