Red Bull Uçuş Günü, 6 yıl sonra tekrar İstanbul’da

- Yorumlar

İstanbul’da en son 6 yıl önce düzenlenen Red Bull Uçuş Günü, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin destekleri ile 4 Ağustos’ta Kadıköy Caddebostan Sahili’nde yeniden düzenlenecek.

Etkinliğe katılacak olan tüm takımlar Uçuş Günü’ne özel el yapımı araçlar tasarladılar. Motor, yakıt, pil, elektrik, mancınık ve benzeri gibi ateşleyici ya da fırlatıcı sistem kullanımlarının yasak olduğu araçlar tamamen insan gücüyle çalışacak. Katılımcılar insan gücüne dayalı araçlarıyla altı metrelik bir rampadan atlayarak en uzun mesafeye uçmaya çalışacak. İstanbullulara görsel bir şölen sunacak etkinliği 100 bin kişinin izlemesi bekleniyor.

Red Bull Uçuş Günü’nde en uzun mesafe yarışı

Takımlar 6 metrelik bir rampadan denize doğru atlayarak en uzun mesafeyi uçabilmenin mücadelesini verecekler. 4’er kişiden oluşacak 40 takımın havada kat edilen mesafe, aracın yaratıcılığı ve şov kriterlerine göre değerlendirileceği organizasyon sonunda şampiyon takım pilotluk eğitimi ödülünü kazanacak.

Ünlü isimler Burcu Esmersoy ve Emre Karayel’in sunacağı etkinliğin jüri üyeleri ise sunucu Müge Boz, oyuncu İbrahim Selim ve İlayda Alişan, profesyonel pilot Yağmur Sarıoğlu, Survivor isimli yarışmanın şampiyonlarından Ogeday Girişken ile havacılık dünyasının yakından tanıdığı uçak mühendisi Muhammed Yılmaz, Red Bull sporcuları Ayşe Begüm Onbaşı Kübra Dağlı olacak.

4.Red Bull Uçuş Günü’nü tüm İstanbullular etkinlik alanına gelerek ücretsiz takip edebilecek. 4 Ağustos’ta saat 11:00’da başlayacak organizasyonu 100 bin kişinin izlemesi bekleniyor.

redbull-istanbul-2.jpg
redbull-istanbul-3.jpg

x