Polis Tuzla’da gizemli bir yeri koruyor

- Yorumlar

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal’ın İstanbul Tuzla’dan paylaştığı bir fotoğrafta, polisin gizemli bir yeri koruduğu iddia edildi.

Tuzla’nın Tepeören Mahallesi’nde gizemli bir yerin etrafı tel örgüyle çevrilmiş. Tamamen boş olan arsanın başında da bir polis kulübesi var. Bu durumu sosyal medya hesabından paylaşan Tanal, polisin neyi koruduğunu sordu.

Arazide yer alan Beyoğlu İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne ait polis koruma noktası kabini hakkında fotoğraf paylaşan CHP İstanbul Milletvekili Avukat Mahmut Tanal, İçişleri Bakanlığı, İstanbul Valiliği, Emniyet ve Milli Emlak Genel Müdürlüğü’ne çağrı yaparak şunları yazdı:

“1- Tuzla Tepeören mevkiinde boş arazide polis koruma noktası kabininin ne işi var? Tel örgülerle çevrili alan, Hazine arazisi mi? Kamu arazisini kim ya da kimler hangi amaçla tel örgüyle çevirdi? Bu araziyi özel şahıs mı kullanıyor?

2- Beyoğlu İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne ait polis koruma noktası kabini, başka bir ilçede, Tuzla’da boş arazide ne arıyor? Polis koruma noktası kabinini kim buraya getirdi? “Koruma kabini” neden korunamamış? Her kafasına esen polis koruma noktası kabinini istediği yere götürebiliyor mu?

3- Polis koruma noktası kabini, tel örgüyle çevrilen arazinin dibine konularak gözdağı verme, korkutma, caydırma amacı mı güdülüyor? Derhal İçişleri Bakanlığı’ndan, Valilikten, Emniyetten, Milli Emlak’tan açıklama bekliyoruz!”

x