Kartalspor’da Binali Aydın sesleri

- Yorumlar

Kartalspor eski Başkanı Binali Aydın, yeniden başkanlığa aday olduğunu açıkladı. Önceki gün kongre resti çeken Kartalspor Başkanı Ali Apaydın’a Binali Aydın’dan yanıt gecikmedi.

Önceki gün açıklama yapan Kartalspor Başkanı Ali Apaydın, “Ekibinizi kurun, gelin, ben bu kulübü yönetmek istiyorum deyin hemen kongre kararı alayım.” dedi. Apaydın açıklamasında isim belirtmezken, cevap eski Başkan Binali Aydın’dan geldi.

“Alın Genel Kurul kararını ben adayım”

Binali Aydın açıklamasında, “Kartalspor Başkanı Sayın Ali Apaydın gerek medya gerek sosyal medya açıklamalarında “Gelsinler kulübü verelim” sözlerine kayıtsız kalmamaya karar verdim.” diye konuştu.

Aydın, “Tabii ki son söz Genel Kurul’dadır. Ancak, bu görevi 2 kez bıraktığını açıklayan, aday çıkmadığı için devam kararı alan Sayın Apaydın ve yönetiminin artık yorulduklarını da bu açıklamalardaki ifadelerinden dolayı anladım. Bu durumda bayrağı düşürmeden, Kartalspor’u layık olduğu liglere taşımaya baş koymaya hazır olduğumu belirtmek isterim. Sayın Ali Apaydın madem ki bu görevi bırakmaya kararlı. Madem ki kulübe ciddi bir başkan beklentisi var. O zaman “Alın Genel Kurul kararını ben adayım” diyorum.” ifadelerini kullandı.

İşte Binali Aydın’ın açıklamasının tamamı:

Kartalspor Camiasına

Önceki gün bir anı paylaştım. Kartalspor Başkanlığı görevim sırasında bir kamp gidişini sizlere sundum.

Bir çok takdir ve olumlu tepki ile karşılandım.

Bu paylaşım sonrasında yapılan yorumlar “Kartalspor’da Yönetim Değişiyor” algısına sebep oldu.

Bilinmelidir ki;
Kartalspor Kulübü’nde yönetimler Genel Kurul’da değişir. Yönetimin böyle bir kararı yokken, “mış” gibi yapmak bize yakışan bir tavır olmaz.

Kulüp Başkanlığı yapmış gerçek bir Kartalspor Sevdalısı olarak, her ne kadar kulübün liglerdeki durumundan rahatsız olsam da bu konularda fevri davranıp en başta kulübe zarar vermek istemeyeceğimi herkes bilir.

Ancak gelinen son duruma bakınca, Kartalspor Başkanı Sayın Ali Apaydın gerek medya gerek sosyal medya açıklamalarında “Gelsinler kulübü verelim” sözlerine kayıtsız kalmamaya karar verdim.

Tabii ki son söz Genel Kurul’dadır. Ancak, bu görevi 2 kez bıraktığını açıklayan, aday çıkmadığı için devam kararı alan Sayın Apaydın ve yönetiminin artık yorulduklarını da bu açıklamalardaki ifadelerinden dolayı anladım. Bu durumda bayrağı düşürmeden, Kartalspor’u layık olduğu liglere taşımaya baş koymaya hazır olduğumu belirtmek isterim.

Sayın Ali Apaydın madem ki bu görevi bırakmaya kararlı. Madem ki kulübe ciddi bir başkan beklentisi var. O zaman “Alın Genel Kurul kararını ben adayım” diyorum.

Kartal’da belediyesi, kaymakamlığı, spor camiası, iş dünyası ve sivil toplum örgütlerinin de bir ve beraber destek olacağı, saygının, sevginin, hoşgörünün hakim kılınacağı, herkesin izlemekten keyif alacağı, sadece futbol değil, birçok branşta ilçemizin markasını birlikte yükselteceğimiz bir proje ile geliyorum.

Kartalımıza ve Kartalsporumuza şimdiden hayırlı olsun .

x