Mehmet Sekmen’le ilgili şok iddia

- Yorumlar

Eski Kartal Belediye Başkanı ve AK Partili Erzurum Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mehmet Sekmen hakkında şok bir iddia, gündeme bomba gibi düştü. Sekmen’in yeğenini, belediyede üç göreve birden atadığı ve üç maaş aldığı iddia edildi. Sekmen’den konuyla ilgili henüz bir açıklama yapılmadı.

Birgün’den Uğur Koç’un haberine göre; Mehmet Sekmen’in yeğeni ile özel kalem müdürü, üçer maaş aldıkları görevleriyle nepotizm tartışmalarına yeni bir boyut kattı. Ayrıca Başkan’ın kardeşinin kayın biraderi de belediye kadrosunda olduğu iddia edildi.

DAİRE BAŞKANI, YÖNETİM KURULU ÜYESİ VE GENEL MÜDÜR

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen’in yeğeni olan İbrahim Sekmen, belediyenin Kaynak Geliştirme ve İştirakler Daire Başkanı olarak görev yapıyor. Belediyenin iştiraki olan Palandöken Yatırım A.Ş.’nin Yönetim Kurulu Başkanvekili olan İbrahim Sekmen, aynı zamanda bu şirketin Genel Müdürü.

‘BİR TANE AKRABAM YOK’

2017 yılının ekim ayında yerel kanal Kardelen Tv’de yayına katılan Sekmen, akrabalarını belediyede işe aldığına dair hakkında o dönem çıkan haberlere karşı, “Belediyede şirketlerde bir akrabam yok” açıklaması yapmış.

x