Hamza Tozkoparan Kartalspor’un Hakları İçin Mücadele Başlattı

- Yorumlar

Lig boyunca çok sayıda maçında hakem hatası yapılan ve bu sayede alması gerektiğinden az puan alan ve küme düşürülen Kartalspor’un başkanı Hamza Tozkoparan Kartalspor’un gasp edilen hakları için hak mücadelesi başlattı.

TFF 1.Lige usulsuz şekilde dahil edildiği ve aldığı sonuçlarda şaibe olabileceği iddia edilen Ankaragücü’nün durumu ve bu durumdan dolayı ligin tescilini engelleyen kural ihlallerini gösteren belgelerin ortaya çıkması ile Kartalspor TFF’ye başvurmuş ve Türkiye Futbol Federasyonu karışmıştı.

Başkan Tozkoparan bugün konuk olduğu NTVSPOR Radyo’da CAS’a kadar yollarının olduğunun altını çizdi. Tozkoparan, haklarını sonuna kadar arayacaklarını belirterek, “FIFA ve UEFA’nın kurallarına göre ligin tescil edilmemesi lazım. Federasyon bunu yok sayarsa Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi’ne (CAS) başvuracağız. Hakkımızı sonuna kadar arayacağız” ifadelerini kullandı.

İddialara göre TFF’nin yaptığı hatadan dönmemesi durumunda Türk futbolunun başı şike davasındaki gibi tekrar ağrıyabilir.

İşte Başkan Tozkoparan’ın NTVSPOR Radyo’ya yaptığı açıklamalar:

İlgili haber: Kartalspor: PTT 1.Lig Tescil Edilemez

x