Hamza Tozkoparan’dan Gündem Oluşturan Açıklamalar

- Yorumlar

Kartalspor’u tarihinde ilk kez küme düşüren başkan olarak anılan Hamza Tozkoparan şok açıklamalar yaptı. Kartalspor’un haklarının yendiğini açıklayan Tozkoparan TFF’ye yaptıkları başvuru hakkında da konuştu.

İşte Tozkoparan’ın açıklamalarından öne çıkanlar: “Öğlen saatlerinde TFF’ye başvurumuzu yaptık kural ihlali vardır ligin tescıllendirilmemelidir diye dilekçemizi verdik. Aynı yasa ile Ankaraspor küme düşürüldü ama Ankaragücü’ne herangi bir yaptırım uygulanmadı. Ben başkan olduğumda bana yapmam gereken kula ve maddeleri verdiler ve apar topar bunları yerine getirmem gereğini söylediler biz hazırladık ama bazıları vermedi. Ankaraspor küme düşürüldü ve 1461 Trabzonun, Bugsaşspor’un play Off oynama hakkları elinden alındı. Bu süreç bize yaradığı gibi Göztepe ve Ankaragücü’ne yarayacaktır. Yoğun telefonlar alıyorum destek var diğer takımlarla irtibat halindeyiz Göztepe’de bir kaç günde itiraz edecektir. Gelecek sezon 20 takımla başlanmalıdır büyük skandal var gerekirse CAS’a gideceğiz. Göztepe ve Ankaragücü ile fikir alışverimiz var birlikte hareket ediyoruz, Ankaragücü kulübü suçlu değil kişiler suçlu. Ligin Tescil edilmesi Rize, Erciyes ve Play Off’a kalan takımların hakkı alınmıyor sadece bu işten mağdur olan takımlar yaranıyor. Bu bir hakem hatası felan değil bu kural hatası futbol ana yasasına aykırı bir şeydir delillerimiz var. Ben kulübü 15 trilyon borçla devraldım şimdi 14 trilyonla bırakıyorum bakın klübü 1 lira borçlandırmadım altında bırakıyorum. Ben futbolcularıma hep günü güne ödeme yapmışımdır hiç bir futbolcuya borcumuz yoktur kimse bana futbolcuların parasını vermiyor diyemez. Ben Besim Durmuş’a sana küfür edilecek gözümde iyice bitmeden yollarımızı ayıralım dedim ağlayarak ayrıldık. Keşke Mehmet hocayı sezon başında getirdseydim. Besim bana 30 yıl baba demiştir ama klübten ayrıldığında arkamdan konustuğu için çok kırgınım halbuki onun iyiliğini düşünmüştüm ben. Mehmet Uslu’ya çok talip var özellikle Beşiktaş ve Erciyes ilgileniyo ama ne yazzık ki mukavelemiz devam etmiyor.”

Tozkoparan’ın gündem oluşturan açıklamalarını dinlemek için ilgili haber: Hamza Tozkoparan Kartalspor’un Hakları İçin Mücadele Başlattı

x