Babacan: İleri demokrasi, hukukun üstünlüğü ve çevrenin korunması için çalışmalara başladık

- Yorumlar

AK Parti’den istifa ederek yeni parti kurma çalışmalarına başlayan eski Ekonomi Bakanı Ali Babacan, Kurban Bayramı vesilesiyle hazırladığı yazılı mesajda önemli konulara değindi.

8 Temmuz’da yaptığı istifa açıklamasında, Türkiye için yeni bir vizyona ihtiyaç olduğunu söylediğini hatırlatarak mesajına başlayan Babacan, arkadaşları ile birlikte parti kurma çalışmalarına başladıklarını belirtti.

Babacan, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

– Dünyada popülizm akımlarının evrensel ilke ve değerleri tahrip ettiği, ekonomik ve finansal istikrarın tehdit altında olduğu, çevreyle ilgili sorunların gözardı edildiği bir dönemde, bizim başlatmış olduğumuz bu çalışmalar sadece ülkemizde değil, çok daha geniş bir coğrafyada da ilgiyle takip edilmektedir.

– İnsan hakları ve özgürlükler konusunda en yüksek standartları hedeflemek, ileri demokrasi için ısrarla çalışmak, hukukun üstünlüğü ilkesini tavizsiz şekilde savunmak, itibarlı kurumları ve kuralları esas alan ekonomi politikası uygulama, çevreyi korumada güçlü bir irade ortaya koymak ülkemiz için yeniden önemli bir ihtiyaç haline gelmiştir.

x