Gökhan Yüksel’den Kartal sahilinde mangal yasağı müjdesi

- Yorumlar

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, Kartal’da ikamet eden vatandaşların Kartal sahilinde mangal yakmanın yasaklanması yönündeki yoğun talepleriyle ilgili konuştu.

Önceki gün Kartal sahilinde çevrenin kirletilmemesi gerektiğine dikkat çekmek amacıyla düzenlenen temizlik etkinliğine katılan ve duyarlı vatandaşlarla beraber mıntıka temizliği yapan Yüksel, mangal sorunu hakkında açıklamalarda bulundu.

“Mangalın yasaklanması için çalışmamız olacak”

Gökhan Yüksel, “Kartal’da çevre bilincini yükseltmeye yönelik düzenlediğimiz etkinliğe, vatandaşlarımızın katılımı ve desteği yoğun oldu. Bugün de Kartal Sahilinde pikniklerden arta kalan ve kötü görüntüye sebep olan çöpleri el birliğiyle topladık. Sahil deyince aklımıza mangal sorunu geliyor. Bu etkinlik sırasında mangal yapan arkadaşlarımızı da uyarmaya çalışıyoruz. Yeni dönemde onlara da piknik alanları yarattıktan sonra, mangalın azalması ya da yasaklanması için bir çalışmamız olacak. Çocuklarımıza yaşanabilir bir kent, yaşanabilir bir dünya bırakmak için bu tarz etkinliklerimize ve projelerimize hayat vermeye devam edeceğiz.” diye konuştu.

Öte yandan, Kartal24.com tarafından ChangeOrg sitesinde, Kartal sahilinde mangalın yasaklanmasına yönelik başlatılan imza kampanyasına şimdiye kadar 4 bin 641 kişi imza atarak destekte bulundu.

Kartal Sahili’nde mangal yasaklansın

  • Başlangıç tarihi: 1 Ağustos 2017
    Başlatan: Kartal 24 Gazetesi
    Kampanyanın muhatabı: İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), İBB Anadolu Yakası Zabıta Müdürlüğü, Kartal İlçe Emniyet Müdürlüğü
    Kampanya açıklaması: Mangalcılar yaz aylarında Kartal Sahili’nde mangal yaparak çevre ve hava kirliliği oluşturuyor, düzensiz park ederek sahil yolunda trafik yaratılıyor. Sahiller mangal yapma yeri değildir. Sahillerde yürüyüş, balık tutma ve bisiklete binme gibi etkinlikler için vardır… Daha fazlasını öğren

Kampanyaya imza vermek için tıklayın Bu kampanyaya 4 binden fazla kişi imza verdi.

x