Pendik Belediye Spor Model Uçaklarıyla Bursa’da

Okullarında yaptıkları model uçaklarla Haziran ayında Bursa’da gerçekleşecek ‘Türkiye Şampiyonası’nda Pendik’i temsil etmeye hazırlanan lise öğrencisi 12 genç, Spor Kulübü Havacılık Şubesi tarafından eğitime alındı. Öğrenciler, uzman eğitimciler eşliğinde Orhanlı’daki uçuş pistinde sürekli antreman yapıyor.

Sporun bir yaşam biçimi haline gelmesi için gece gündüz çalışan Pendik Belediyesi, bünyesindeki Spor Kulübü Havacılık Şubesi ile gençleri önemli yarışmalara hazırlıyor. Harmandere Endüstri Meslek Lisesi ile Pendik Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’nden 12 öğrenci, kendi okullarında yaptıkları model uçaklarla ‘2 Metre RC Planör Türkiye Şampiyonası’nda Pendik’i temsil edecekler. Haziran ayında Bursa’da gerçekleşecek olan yarışmaya hazırlanan öğrenciler, Orhanlı’da bulunan uçuş pistinde alanında uzman eğitimcilerle birlikte sürekli antreman yaparak iddialı bir şekilde çalışıyor.

Öte yandan Pendik Belediyesi Spor Kulübü Havacılık Şubesi yetkilileri, model uçaklara ilgi duyanlar için yakında 6’şar kişilik gruplar halinde kulübe alım yapacaklarını belirttiler.

Bu habere ekleyebileceğiniz bir görüşünüz var mı? İsterseniz, yorumlar kısmına ekleyebilirsiniz.

Yorumları Göster
x
Yorumlar