Beykoz’da karpuz festivali coşkusu

İstanbul Beykoz’da ilçenin tanıtımı amacıyla ve organik tarıma dikkat çekmek için karpuz festivali düzenlendi. İstanbulluların ilgi gösterdiği festivalde çok sayıda karpuz yenildi.

Beykoz Kılıçlı Meydanı’nda gerçekleştirilen etkinlik boyunca çocuklara yönelik animasyon ve çeşitli gösteriler yapıldı. Festivalde ziyaretçiler hem eğlenceye hem de karpuza doydu. Beykoz Belediyesi tarafından organize edilen festivale ilgi yoğun oldu.

Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Geçmiş Dönem Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ve Beykoz Belediyesi başkan yardımcıları da festivale katılım gösterdi.

Civar köylerden üreticilerin katılımıyla yapılan “En Güzel Karpuz” yarışmasında en tatlı ve en sulu karpuzu üreten çiftçi Kadir Demirkıran birinci olarak tam altın ödülüne layık görüldü. “İki Koltukta İki Karpuz ” yarışmasında ise 28 genç hünerini sergiledi. Karpuzları en kısa sürede düşürmeden taşıyan Yunus Aydoğdu birinci gelerek tam altın ödülünü aldı.

Ziyaretçilerin heyecanla izlediği yarışmaların ardından Maskot Mehter Takımı ve illüzyon gösterileri sahnelendi. Festivalde sahne alan “Üç Tel Bir Avaz Grubu” ise katılımcılara yöre yöre türkü ziyafeti sundu.