Kadıköy KADFEST’te çizgi ve sahaf günleri

- Yorumlar

İstanbul Kadıköy’de bu yıl ilk kez düzenlenen KADFEST Uluslararası Kadıköy Festivali, çizgi ve sahaf günleri ile devam ediyor. 22 – 27 Ağustos tarihleri arasında Moda’da gerçekleşecek festival, uluslararası sanatçıların söyleşilerinden canlı çizimlere, sergilerden mezatlara kadar birbirinden renkli etkinliklere ev sahipliği yapacak.

KADFEST Uluslararası Kadıköy Festivali, bu yıl ilk kez Çizgi ve Sahaf Günleri’ne birlikte ev sahipliği yapacak. Moda’da Kadıköy Lisesi ve Kadıköy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde gerçekleşecek Çizgi ve Sahaf Günleri edebiyat, tarih, kültür söyleşilerine ve sergilere ev sahipliği yapacak. Nadir bulunan kitaplar, dergi ve plaklar; eski belge, evrak ve haritalar; Osmanlıca kitap ve mecmualar; imzalı, birinci baskı kitaplar ve her bütçeye uygun ikinci el kitaplar meraklılarını bekliyor. Festivalin bir diğer ayağı olan Çizgi Günleri’nde ise Türk ve yabancı sanatçıların yer alacağı söyleşiler ve canlı çizim atölyeleri gibi renkli etkinlikler yer alacak.

22 Ağustos Perşembe saat 18.00’de İstanbul Kadıköy Lisesi’nde açılışı yapılacak festivalde çizgi ve sahaf dünyasının önemli isimleri kitapseverlerle birlikte olacak. Ücretsiz olarak düzenlenen festival saat 13.00-23:00 saatleri arasında açık olacak.

x