İSMEK kurs kayıtları Eylül’de başlıyor

- Yorumlar

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne (İBB) bağlı İSMEK’in, 2019-2020 eğitim dönemi kayıtları 9 Eylül’de başlıyor.

İSMEK’in ücretsiz eğitimlerinden yararlanmak isteyen İstanbullular, başvurularını internet üzerinden ya da eğitim merkezlerimize şahsen başvurarak gerçekleştirebilecek. İnternet başvuruları önkayıt olarak alınacak, daha sonra kimlik fotokopisiyle İSMEK’e başvuru gerektirecek. İSMEK’te ayrıca isteyenlere uzaktan eğitim de verilecek.

İSMEK’te branş sayısı artıyor

İSMEK, 2018-2019 eğitim döneminde 40 alanda, 307 branş ve 752 programda eğitim verdi. Yeni dönemle birlikte İSMEK, branş sayısını 348’e, program sayısını ise 846’ya yükseltmesi planlanıyor.

İSMEK’in mevcut eğitimlerine yeni programlar dahil ediliyor. Bilişim alanındaki “ARM İşlemci ile Drone Üretimi” ve “Dijital Becerilerin Geliştirilmesi”, El Sanatları alanındaki “Üç Boyutlu Keçe Tasarımlar” ve “Su Kabağı İşlemeciliği”, Grafik ve Fotoğraf alanındaki “Cinema 4G” ve “Kitap Resimleme (Karakter İllüstrasyonu)”, Kişisel Gelişim alanındaki “Şiir Atölyesi” ve “Hikâye Anlatıcılığı”, Yiyecek-İçecek Hizmetleri alanındaki “Gastronomide Tasarım” ve “Royal Icing ile Süsleme Teknikleri”, İSMEK’in 2019-2020 döneminde vereceği yeni eğitimler arasında bulunuyor.

x